FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çağrı Semt'ler A-101’e Satıldı !

Yerel market zincirleri içinde hızlı büyüyen Çağrı Semt’ler A-101'e satıldı ve 2 bin personeli de A-101'e geçti.Çağrı Semt'in ilimiz Kocaeli'de de 55 mağazası bulunuyordu.

12 Temmuz 2016 Saat: 13:20
Çağrı Semt'ler A-101’e Satıldı !
Çağrı Semt'ler A-101’e Satıldı !

Market perakendeciliği 2011 yılından bu yana sürekli aktif halde; en hareketli sektörlerin başında geliyor. Hem yerel hem de ulusal zincirlerde peş peşe satın alma ve birleşme haberleri geliyor. Yerel market zincirleri oldukça hareketli. Anadolu'nun dört bir yanından birleşme ve satın alma haberleri geliyor. Yerel market zincirleri içinde hızlı büyüyen Çağrı Semt’ler A-101'e satıldı ve 2 bin personeli de A-101'e geçti.

Sektörde girişimlerin arkası kesilmiyor. Market piyasası özellikle son dönemde en hareketli sektörlerin başında geliyor. Hem yerel hem de ulusal zincirlerden gelen peş peşe satın alma ve birleşme haberlerine bir yenisi daha eklendi. Yerel market zincirleri de oldukça hareketli. Çağrı Marketin ortakları 2012 yılında discount alanında faaliyet gösterebilmek için Çağrı Semt ismiyle ikinci bir market zinciri kurdu. Şubelerinin önemli kısmı İstanbul Anadolu Yakası'nda olan Çağrı Semt'ler ayrıca İstanbul Avrupa yakası ve ilimiz Kocaeli'de de faaliyet gösteriyor.

Çağrı Semt marketlerinin indirim marketçiliği alanında hızlı büyüyen A-101'e satıldığı piyasalarda bir süredir konuşuluyordu. Pazarlıklar tamamlandı, Stratejik bir kararla discount mağazacılıktan çıkarak öncelikli işleri olan süpermarket segmentinde yatırımlarımızı sürdürmeye karar verar veren şirket, bu çerçevede Çağrı Semt'in bütün mağazalarını A101'e devretti. Bu kararla birlikte zincir marketin yalnızca ismi değil personeli de A-101'e geçiyor. Çağrı Semt'in İstanbul Anadolu Yakası'nda 104, İstanbul Avrupa Yakası'nda 51 ve ilimizde Kocaeli'de 55 olmak üzere 210 mağazası bulunuyordu. Marketlerin ismi 1 Ağustos itibariyle A-101 olacak.


Şimdiye kadar A-101'ler hiç satın alma yapmamış bütün mağazaları kendileri açmıştı. Çağrı Semtleri alarak ilk defa satın alma yoluyla büyümüş oldu. A-101'in bu hamlesinden sonra sektörde söz sahibi diğer firmalardan da bir atak bekleniyor. Liderlik yarışı bundan sonra satın almaları daha da hızlandırabilir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız