FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.6° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAKIMI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli de 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı verecek. Kocaeli genelinde satranç sporunu tabana yaymak için sürdürülen çalışmalara yeni bir halka daha ekleniyor. Koca

24 Ocak 2013 Saat: 11:16
BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAKIMI
BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAKIMI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli de 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı verecek.

Kocaeli genelinde satranç sporunu tabana yaymak için sürdürülen çalışmalara yeni bir halka daha ekleniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi 36 bin 500öğrenciye satranç takımı dağıtacak. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

BU PROJEDE YER ALDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen protokol töreninde konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay "Satranç çocuklarınyetişmesi için önemli bir spordur. Çocukların gelişmesinde önemli katkılar sağlıyor. Türkiye Satranç Federasyonu olarak çocuklara 36 bin 500 adet satranç eğitim takımı dağıtılması projesinde yer aldığımız için mutluyuz . Amaç, sadece 36 bin 500 satranç takımının dağıtılması değil. Projeyi, 1 yıl süreyle ve devamında da 36 bin 500 satranç takımına sahip olan oyuncunun, satrançla iç içe geçireceği bir eğitim süreci olarak görüyoruz " dedi.

"KOCAELİ'DE SATRANÇ BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ilköğretime başlayan çocuklara eğitim takımını vereceklerini belirterek "
Amacımız Kocaeli genelinde satranç sporunu tam anlamıyla tabana yaymak ve Kocaeli'de satranç bilmeyen çocuğumuzun kalmaması. Çocuklar satranca yönlendirerek daha hızlı ve doğru düşünebilmesine yardımcı olacağız."dedi.
HER YIL DAĞITIM YAPACAĞIZ
Çocukları zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak istediklerini dile getiren Karaosmanoğlu, proje kapsamında 36 bin 500 satranç eğitim takımının öğrencilere hediye edileceğini bildirdi. Lisanslandırılacak 36 bin 500 sporcu için on-line satranç akademisinin öğrencilere hizmet vereceğini belirtenKaraosmanoğlu," Bu yıla ait bir proje değil. Bundan sonraki yıllarda da devam ettireceğiz. 5-10 yıl sonra yeni bir nesil yetişecek. Özel okullarda bu proje dahilinde olacak " şeklinde konuştu.

1200 ÖĞRETMENE EĞİTİM VERİLECEK
Başkan Karaosmanoğlu "Proje kapsamında bütün ilköğretim birinci sınıf öğretmenlerimize de satranç eğitim kursu vereceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi proje kapsamın da bu yıl 1200 öğretmene eğitim verecek. Spor Okulları'nda çocuklara satranç eğitimi veriyoruz. 6 bin 100 öğrenci satranç eğitimi alıyor. Bu projeyi her yıl devam ettireceğiz." dedi

PROTOKOL İMZALANDI

Konuşmaların ardından projeye ilişkin protokol, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tülay, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü İspirli tarafından imzalandı. Protokol kapsamında 36 bin 500 satranç takımının yanı sıra satranç eğitim kitabı da verilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız