FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.45° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Büyükşehir'den Barcılara Red

Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay hattı projesinin içinde kalan ve yıkım kararı çıkartılan Barlar Sokağı esnafı, belirledikleri yeni yerlerinin projesini Valiliğe ve Büyükşehir’e sundu.

25 Ağustos 2015 Saat: 10:52
Büyükşehir'den Barcılara Red
Büyükşehir'den Barcılara Red

Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay hattı projesinin içinde kalan ve yıkım kararı çıkartılan Barlar Sokağı esnafı, belirledikleri yeni yerlerinin projesini Valiliğe ve Büyükşehir’e sundu. Özellikle Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile yapılan görüşme olumlu geçse de Büyükşehir, bar esnafının projesini kabul etmedi

Kocaeli Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği üyeleri ve aynı zamanda bar sahipleri, bulundukları yerden geçecek olan tramvay hattı ve mekanlarının kapatılması ile ilgili belirledikleri yer projesini Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na anlatmak için görüşmelere başladı. Bar sahipleri önce dün saat 17.15’te Valilik Kompleksi’nde Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile görüştü. Valiliğe gelen bar sahipleri daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne giderek Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ile buluştu. Vali Güzeloğlu'yla yapılan görüşme olumlu geçse de Başkan Karaosmanoğlu, barcıların projesini reddetti.
 

ÖZLENEN YÖNETİCİ
Görüşmeyle ilgili açıklama yapan dernek başkanı Yusuf Ziya Tom, “Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Vali Bey bizler için gereken  neyse konunun takipçisi olacağını söyledi. Kendisi çok nazik ve kibardı yani alışıldığın dışında tam bir devlet adamıydı. Özlediğimiz bir yönetici vardı karşımızda. Bu sorunun tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini ve bu kente yapılacak yatırımı sonuna kadar destekleyeceğini belirtti. Bizler ekmeğimizin peşindeyiz ve valimiz bizlere mağduriyet yaşatmayacak. Bize verilen sözlerin tutulacağının bilincindeyiz” ifadelerine yer verdi.


BÜYÜKŞEHİR’E DE GİDİLDİ
Daha sonra Büyükşehir Belediye binasına gelerek Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşmeye giren Barlar Sokağı esnafları ve KEYDER üyeleri Başkan Yusuf ziya Tom eşliğinde projelerini başkana sundu.  Serkan Güyük, Uzay Yıldırım, Timuçin Sayıner, Metin Alaçam, Hasan Tahsin Aydınlar  ve Türkan Çiftçi aynı Vali Hasan Basri Güzeloğlu görüşmesi gibi basına kapalı olarak gerçekleşen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ziyaretinin de olumlu geçeceğin görüşünde olduklarını belirttiler.


BÜYÜKŞEHİR'DEN RED CEVABI
Büyükşehir ziyareti sonrasında konuşan KEYDER üyesi Timuçin Sayıner, “Başkandan İnterteks Fuarı’nın arka tarafında, sahil kısmında kalan yeri talep ettik. Ancak Başkan İbrahim Karaosmanoğlu istediğimiz yerin kıyı kenar çizgisi sınırları içerisinde olduğunu ve bizden başka bir yer bulmamızı istedi. Eğer ikinci bir yer bulursak bizlere bu konuda yardımcı olacağını belirtti. Büyükşehir bize resmen çocuk gibi davranıyor. İstediğimiz yerde Büyükşehir tarafından bir çalışma sürdürülüyor. Bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Projemiz için eylemlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız