FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Büyükşehirde Farklar Bu Hafta Ödenecek

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye işçilerine toplu iş sözleşmesinden doğan farkları bu hafta içinde ödeyeceklerini açıklayarak CHP’yi eleştirdi. Karaosmanoğlu, “CHP döneminde değiliz” dedi

4 Haziran 2015 Saat: 13:12
Büyükşehirde Farklar Bu Hafta Ödenecek
Büyükşehirde Farklar Bu Hafta Ödenecek

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye işçilerine toplu iş sözleşmesinden doğan farkları bu hafta içinde ödeyeceklerini açıklayarak CHP’yi eleştirdi. Karaosmanoğlu, “CHP döneminde değiliz” dedi

Büyükşehir Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş arasında geçtiğimiz hafta mutabakata varılan toplu iş sözleşmesinin imza töreni Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Büyükşehir’de 1.205, İSU’da ise 864 olmak üzere toplam 2 bin 69 işçiyi ilgilendiren sözleşmenin imza törenine Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Hak-İş ve Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy katıldı. Sözleşmeye göre işçiler ilk altı ay için yüzde 6 ve ikinci altı ay için de yüzde 6 zam alacak. İşçilerin sosyal haklarında da aynı oranda iyileştirme yapılacak ve bir sonraki yılın zammı da enflasyon +1 puan zam olacak.

TEŞEKKÜR ETTİ

Programda ilk konuşmayı yapan Şube Başkanı İdris Ersoy “Başta hükümeti, belediye başkanımıza teşekkürü bir borç biliyorum. İş barışının olduğu bir yerde çalışmak hepimizi mutlu ediyor. Bu birlikte şehrimizin kalkınmasını, yapılan işlerin kalitesini daha da pekiştirecektir. Bu birliktelikle milletin iradesini çalmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. İstikbalimizi karartmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. Ersoy’dan sonra konuşan Genel Başkan Arslan ise, “Hizmet-İş tarihinde çok önemli bir yeri Kocaeli’deki arkadaşlarımla, sizlerle böyle bir akşamda birlikte olmaktan çok memnunum” ifadelerini kullandı.

 

HÜKÜMETİ ÖVDÜ

Hükümeti överek sözlerine devam eden Arslan şöyle konuştu: “Taşeron firmalarda çalışan işçiler tarafından bir toplu sözleşme kanunu çıkarıldığını biliyoruz. Başta kıdem tazminatı olarak arkadaşlarımızın kazanımları güvence altına alındı. Artık belediyedeki taşeron şirketlerdeki arkadaşlarımızın da hepsinin toplu iş sözleşmesi hakkında faydalandırmamız gerekiyor. Arkasından inanıyorum ki kadro da gelecektir. Çünkü bu sistem, belediyelerimizin de Türkiye’nin de taşıyamayacağı bir yere gidiyor. Yeni düzenlemeyle bu sıkıntıları inşallah ortadan kaldıracağız. Sayın Belediye başkanımızda da talebimiz, bu taşeronda çalışan arkadaşlarımızın da sendikaya üye olmasının önünü açmasını istiyoruz.”

 

ÖDEMELER BU HAFTA

Mahmut Arslan’dan sonra ise programın son konuşmacısı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kürsüye geldi. Karaosmanoğlu: “Çalışanın hakkının ömrüm boyunca zamanında ödüyorum. İlk zamanlarda, Yuvacık Belediye başkanlığı zamanında ta AK Parti gelinceye kadar, maaş ödeye belediye başkanı övünürdü. Çünkü büyük çoğunluğu maaş ödeyemezdi. Bizim dönemimizde gecikme olmadı. Şimdi yıl başına kadar sözleşmemiz geçerli. Allah nasip ederse farklarımızı, bayrama da bırakmayacağız. Bu hafta içinde arkadaşlarımıza ödeme talimatı verdim. Koalisyon döneminde değiliz, CHP yönetiminde hiç değiliz. Değerli arkadaşlar bunun kıymetini bileceksiniz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız