FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.45° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Büyükşehir Zarar Etsin Esnafımız Etmesin

Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası’nı ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Büyükşehir zarar etsin, esnafımız etmesin” dedi

11 Şubat 2016 Saat: 19:26
Büyükşehir Zarar Etsin Esnafımız Etmesin
Büyükşehir Zarar Etsin Esnafımız Etmesin

Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası’nı ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Büyükşehir zarar etsin, esnafımız etmesin” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın bu haftaki STK ziyaretlerinden ikincisi, Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası’na gerçekleştirildi. Ceyhan’a ziyareti sırasında AK Parti Kocaeli İl Yönetimi’nden isimler eşlik etti. Çalışma toplantısında 240 otobüsün belediye tarafından kullanıma sokulmasına değinen Ceyhan, “Konuda Büyükşehir zarar edecekse bile esnafımız etmesin. Önemli değil para kaybedilir ama mutluluk kaybedilmesin’’ dedi. Daha sonra söz alan Mustafa Kurt ise toplu taşıma araçlarını kullanan 65 yaş üstü vatandaşları eleştirererek, “65 yaş üstü ile alakalı. Geçtiğimiz gün bir arkadaşımız anlattı.10 tane yolcunun 7 tanesi 65 yaş üstü. Bakkala,camiye gitmek için kullanıyorlar. Buna bir sınırlama getirilmeli. Bir hak verildiyse suiistimal edilmemeli” dedi.


MAĞDURİYET GİDERİLSİN
Kurt konuşmasına şu şekilde devam etti: “Esnaf olarak da bizim belli sıkıntılarımız var. Şu anda iktidardasınız. Sizlere aktarabileceğimiz meselelerimiz var. Otobüsçü esnafımızın ciddi sıkıntıları var. Bunların başında en son çıkan 4297 sayılı Kanun’da belirtilen ödenek. 65 yaş üstü ile alakalı. Bir an önce esnafın mağduriyeti giderilsin diye bu yasa çıktı ama bunun altı net bir şekilde dolmadı” dedi. Trafik sigortalarında ciddi manada sıkıntıları olduğunu söyleyen Kurt, “Sadece ticari arabalarda değil, bireysel arabalarda Trafik Sigortası büyük sıkıntı. Bin liraya yaptırdığımız sigortaları şu anda 1700 liraya yaptırıyoruz. Bu ister istemez arabacıya yük. Büyükşehir’le bir gerginlik yaşadık ama şu anda aynı masadayız. Ben umut ediyorum ve açıkçası beklentilerimiz büyük. Hem vatandaş hem de esnaf lehine bir anlaşma sağlanacak İnşallah. Herkesin kazanacağı bir model üzerinde çalışıyoruz. Kazan kazan olacak’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.


KOCAELİ’DE ULAŞIM SIKINTILI
Ceyhan ise Kocaeli’de ulaşımın sıkıntılı olduğunu belirterek, “Büyüklerimizi bizim başımıza tacı ama ücretsiz taşımada bazı sorunların olduğu aşikar. Her iki tarafın sorunu da bizim sorunumuz. Ekonomik anlamda adımlar atılsa bile yöntemde sorunlar var. İnşallah bu sıkıntıları halledeceğiz. Kocaeli’de ulaşım halkımız tarafından kentin en önemli sorunu olarak bizlere yansıtılıyor. Eksiklikleri bizler de değerlendiriyoruz. Zorunlu trafik sigortasının daha makul fiyatlara çekebilmek için hükümetimizin çalışmaları devam ediyor. Bu konuyu takip ediyoruz. Bizler de notumuzu alacağız. 240 otobüsün esnafımız tarafından anlayışla karşılanmasını takdir ediyoruz’’ dedi.


MUTLULUK KAYBEDİLMESİN
Ceyhan sözlerine, “Esnafımızın vatandaşımızın yanında yer alması çok önemlidir. Bütün bunları bertaraf etmek için prensipte sıcak bir noktaya gelindiğini görüyoruz. Bu konuda Büyükşehir zarar edecekse bile esnafımız etmesin. Önemli değil para kaybedilir ama mutluluk kaybedilmesin. Bu 240 otobüsle beraber esnafımızın da bir miktar sıkıntısı giderilecektir. Malum şoförlerimizin de bakmakla yükümlü olduğu aileleri var” diyerek devam etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız