KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur13.93° C / 15° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Büyükşehir personeline resmi yazışma eğitimi

Büyükşehir Belediyesi personeline “Resmi Yazışma Kuralları” konulu eğitim semineri verildi.

11 Mart 2015 Saat: 16:19
Büyükşehir personeline resmi yazışma eğitimi
Büyükşehir personeline resmi yazışma eğitimi

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına “Resmi Yazışma Kuralları” konulu eğitim semineri verildi. Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu'nda önceki gün gerçekleşen seminer, Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı Uzmanı Talat Bayraktar tarafından gerçekleştirildi.

 

NASIL YAPILMALIDIR?
Kamu yönetiminin etkili ve verimli çalışmasının en önemli unsurlarından birinin resmi yazışmalar olduğunu belirten Bayraktar, “Kamu kurumları faaliyetleri gereği kendi aralarında gerçek ve tüzel kişilerle iletişim sağlamak için her gün çok sayıda resmi yazışma yapıyor. Kamu kurumları tarafından hazırlanan yazıların kurallara bağlanması, gerek içerik gerekse şekil olarak bazı esaslarla ilgilidir. Yazılarda birliğin sağlanması, yazışmaların kontrol altına alınması ve işlemlere resmi bir kimlik kazandırılması açısından önemlidir” dedi.

 

BİLGİLER AKTARILDI
Eğitim seminerinde, geçtiğimiz aylarda değişikliğe uğrayan yönetmelikle ilgili resmi belgelerin özellikleri, üst yazı yazılmasının şekli ve uygulanacak esaslara ilişkin yapılan uygulamalarla ilgili örnekler de verildi. Elektronik ortamda hazırlanan resmi evraklarda, uygulanacak yazı tipi ve harf büyüklüğü konusunda bilgiler aktaran Bayraktar, Times New Roman 12 puntonun yanı sıra yeni düzenlemeyle artık Arial 11 punto da kullanılabildiğini söyledi. Belediyelerin ilgili yönetmeliklerini yayınlanan usul ve esaslara göre düzenleyebileceklerini belirten Bayraktar, resmi evrakta alıntıların tırnak içerisinde ve italik olarak yazılabileceğini de belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız