FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur26.1° C / 27° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Büyükşehir Kart Ücretlerini Almayacak

Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda alınan karara göre artık indirimli seyahat kartlarından, kart ücreti olan 10 TL alınmayacak

14 Ağustos 2015 Saat: 11:02
Büyükşehir Kart Ücretlerini Almayacak
Büyükşehir Kart Ücretlerini Almayacak

Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda alınan karara göre artık indirimli seyahat kartlarından, kart ücreti olan 10 TL alınmayacak

Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı, önceki gün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında önemli bir karar alındı. Bundan sonra indirimli seyahat kartlarını alan vatandaşlar, 10 liralık kart bedelini ödemeyecek.


ÜCRETLER KALKTI 
Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanlığı’nın tarife güncellenmesinde daha önce indirimli seyahat kartlarından alınan 10 liralık bedelin alınmaması için karar verildi. Daha önce özellikle indirimli seyahat kartlarının kart bedeli olarak alınan 10 liralık ücret tartışmalara neden olurken, vatandaşların talebi üzerine Büyükşehir bu bedeli almama kararı verdi ve bedel alınmaması için konuyu meclise getirdi. Karar oy birliği ile geçti.


BİZ KÖYLÜLERLE ANLAŞTIK
Meclis toplantısında CHP grubunun Sungurlu Barajı’yla ilgili verdiği soru önergesini yanıtlayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Sungurlu Barajı 115-120 milyon metreküp su kapasiteli olacak. Barajla ilgili karar 2008 yılında alınmış. Fakat İstanbul’da yaşanan su sıkıntısı sebebiyle bu tarih öne alındı. Projelendirmenin yüzde 53’ü tamamlanmış durumda. 2015’in aralık ayına kadar yüzde 100’ü tamamlanacak. 2016 yılında bakanlığın yatırım planı alınacak. 2017 yılında baraj inşaatına başlanacak ve yapım 2020 yılında tamamlanacak. Baraj yapımı sebebiyle Tekzen ve Akçova köyleri su altında kalacak. Diğer köylerde sıkıntı yok. Kışkırtmalar sebebiyle köylülerle de problem yaşamıştık ama şimdi anlaştık. Köylülerimizin talebi tarım yaptıkları çiftlik oluşturdukları için yeni bir yaşam alanı istediler. Biz de tamam dedik ve köylülerimizle anlaştık” ifadelerini kullandı.


İHTİYACIMIZ YOK
CHP grubundan gelen Sungurlu Barajı’nın suyunu kullanabilecek miyiz sorusunu yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bizim yapılması planlanan Sungurlu Barajı’ndan su kullanma gibi bir ihtiyacımız yok. Fakat ihtiyaç olursa tabii ki de oradan kullanabiliriz. Ama bu baraj Kocaeli sınırları içinde kalsa da öncelikle İstanbul’un su sıkıntısını çözmek için yapılıyor. Gerekirse kullanırız fakat bizim kaynaklarımız yeterli. Sıkıntımız yok” şeklinde konuştu. Meclisin gündem maddeleri tamamlandıktan sonra İSU’nun olağanüstü genel kuruluna geçildi.


EŞME’NİN DURUMU
Eşme’yle ilgili konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Dünyanın her yerinde, en gelişmiş ülkeler de dahil olağanüstü ender rastlanan felaketler karşısında çaresiz kalıyoruz. Bunlara istediğiniz kadar hazırlıklı olun yine de bazı şeyleri engelleyemezsiniz. Biz derelerin ıslahıyla ilgili çalışmalarımıza başlıyoruz. Eşme’de bulunan köprülerin onarımına da karayolları başladı. Ama dediğimiz gibi aklımızın yettiğince önlem alıyoruz. Bazen afetler karşısında her şeye rağmen yine de çaresiz kalabiliriz” şeklinde konuştu.


HATAYI FARK ETTİK
Genel kurulda Kartepe’de yaşanan gri su ve içme suyunun birbirine karışmasıyla ilgili açıklama yapan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Kartepe’de daha önceden şehir şebekemizden hem meskenlere hem de yeşil alan sulamasına su veriyorduk. Gri su uygulamasıyla mesken ve yeşil alan hattı ayrıldı. Bu iki hat arasında geçiş noktası var. Bu noktada operasyonel bir hata oldu. Bu hata kısa sürede fark edildi. Vatandaşa hiçbir zararı olmadı. Yani teknik bir hata oldu, bu hatayı fark ettik ve önledik” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız