FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BÜYÜKŞEHİR HEYETİ ÖZBEKİSTAN’DAN DÖNDÜ

[imagebrowser id=17] Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Büyükşehir Meclis heyeti, Özbekistan’daki temaslarını tamamlayarak Kocaeli’ye döndü. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başk

6 Haziran 2013 Saat: 16:19
BÜYÜKŞEHİR HEYETİ ÖZBEKİSTAN’DAN DÖNDÜ
BÜYÜKŞEHİR HEYETİ ÖZBEKİSTAN’DAN DÖNDÜ

[imagebrowser id=17]

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Büyükşehir Meclis heyeti, Özbekistan’daki temaslarını tamamlayarak Kocaeli’ye döndü.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Özbekistan’da inceleme ve temaslarda bulunan Büyükşehir heyeti, Kocaeli’ye döndü.Başkan Karaosmanoğlu, belediye başkanları ve meclis üyelerinden oluşan heyet, Özbekistan’ın Taşkent, Buhara ve Semerkant şehirlerini ziyaret etti.Başkan Karaosmanoğlu ile Büyükşehir heyeti, Özbekistan’ın nüfus bakımından en yoğun olan kentlerinden olan ve 1966 yılındaki yıkıcı depremin ardından büyük ölçüde yeniden inşa edilen Taşkent’in yanı sıra Orta Asya’nın en eski yerleşim bölgelerinden Buhara ve yine dünyanın en eski şehirlerinden biri sayılan Semerkant’ta ziyaretler gerçekleştirdi. Karaosmanoğlu ile Kocaeli heyeti, Taşkent’te Türk-Özbek İş Adamları Derneği Başkanı ve Türk-Özbek Bankası Genel Müdürü Ercan Bulut ile bir araya geldi.Görüşmede Türkiye ile Özbekistan arasındaki kültürel ve ticari gelişmeler ele alındı.

Programın sonunda bir değerlendirme yapan Karaosmanoğlu, ‘’Özbekistan halkından çok yakın ve samimi bir ilgi gördük.Program boyunca önemli incelemelerde bulunduk.Ziyaretimizin çok verimli ve yararlı geçtiğine inanıyorum’’ ifadesini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız