FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Burak Pehlivan Davasında Karar Açıklandı

Geçtiğimiz Mart ayında İzmit Gültepe’de boğazı kesilerek öldürülen Burak Pehlivan davasında sona gelindi.

18 Aralık 2015 Saat: 12:30
Burak Pehlivan Davasında Karar Açıklandı
Burak Pehlivan Davasında Karar Açıklandı

Geçtiğimiz Mart ayında İzmit Gültepe’de boğazı kesilerek öldürülen Burak Pehlivan davasında sona gelindi. Katil zanlısı Uğur Özelçi kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezası, Erkan Avcı’ya ise Uğur Özelçi’ye yardım etmek suçundan 12 yıl hapis cezası verildi

Geçtiğimiz Mart ayında İzmit Gültepe’de bir çifköfteci önünde, Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği okuyan Burak Pehlivan (21) ile o an çiğ köftecide bulunan Uğur Özelçi ve Erkan Avcı arasında çıkan sözlü tartışma dışarıya taşınmış, çıkan olay sonrası Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Burak Pehlivan, Uğur Özelçi tarafından boğazından bıçaklanarak yaşamını öldürülmüştü. Olayın ardından Uğur Özelçi tutuklanmış, Erkan Avcı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Ancak 1 Aralık tarihinde görülen duruşmada tutuksuz yargılanan sanık Erkan Avcı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Öldürülen Burak Pehlivan’ın davası Kocaeli Adliyesi 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Gerçekleşen davaya; tutuklu sanık Uğur Özelçi ve avukatı Hüseyin Acurman, yine tutuklu sanık Erkan Avcı, Burak Pehlivan’ın annesi Nuray Pehlivan, babası Abüdder Pehlivan, avukatları Çetin Tezer katıldı.

 

HASSASİYETİ VAR

Çiğ köftecide sanık ile maktulün ilk karşılaştığı olayda söz alan Uğur Özelçi’nin avukatı Hüseyin Acurman, “Burada sanık selamına karşılık Burak’tan içinde ‘Oğlum’ kelimesini içeren yanıt almış ve Burak’a tokat atmış bu olayda Uğur kabahatlidir. Kendisi yetim büyüdüğü için bu konudaki ezikliği ortaya çıkmıştır ve ‘oğlum’ kelimesiyle ilgili hassasiyeti vardır” dedi. Tanıklardan birinin ifadesine göre büfeci Kemal’in yanında sürekli siyah, sustalı bir bıçak taşıdığı yönündeki ifadesini hatırlatan Acurman, “Kamera kayıtları ve diğer tanık ifadelerine baktığımızda Burak tartışma sonrasında büfeye gidip Kemal’i dışarıya çağırıyor. Burak burada büfeci Kemal’den bıçak almıştır” şeklinde konuştu.

 

ÖZGECAN’A YAPILAN OĞLUMA YAPILDI

Mahkemede söz alan Burak Pehlivan’ın annesi Nurah Pehlivan,” Oğlumu planlayarak öldürmüşlerdir. Aramışlar bulmuşlar katletmişler. Bu olay basit bir olaymış gibi görüldü. Benim çocuğum neden öldürüldü? Karşı tarafın avukatı Hüseyin Acurman'ın getirdiği şahitler yalancı şahittir. Bunları Allah'a havale ediyorum, Özgecan’a yapılanlar benim oğluma da yapılmıştır. O olaydaki cezayı istiyorum” dedi. Anne Nuray Pehlivan konuşmasının ardından fenalaşarak mahkeme dışına çıkarıldı.

 

KEŞKE OLMASAYDI
Mahkeme heyeti son söz olarak Burak Pehlivan’ı boğazından bıçaklayarak öldüren Uğur Özelçi'ye söz verdi.” Özelçi,”Allah şahidimdir canımı korudum.Burak Pehlivan'ı hiç tanımıyordum keşke böyle bir şey olmasaydı çok pişmanım” dedi.Olayın ikinci sanığı Erkan Avcı ise,”Benim olayla hiçbir ilgim yok, sadece ayırıyordum, ben hiçbir şekilde olaya karışmadım”dedi.

 

MÜEBBET HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti kararı açıklamak için davaya 5 dakika ara verdikten sonra kararı açıkladı.Sanık Erkan Avcı’nın Burak Pehlivan’ı öldüren Uğur Özelçi’nin saldırısına ikinci derecede katılarak onun yanında yer almak ve yardım ettiği için 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.Burak Pehlivanı öldüren Uğur Özelçi’nin ise kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız