FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''Bundan Sonra Yapılacaklar Tüzüğe Aykırıdır''

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü yargıtay tarafından olağanüstü kurultaya ilişkin verilen yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili, “Bundan sonra yapılacaklar tüzüğe aykırıdır ve disiplin suçudur” dedi

2 Mayıs 2016 Saat: 19:23
''Bundan Sonra Yapılacaklar Tüzüğe Aykırıdır''
''Bundan Sonra Yapılacaklar Tüzüğe Aykırıdır''

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü yargıtay tarafından olağanüstü kurultaya ilişkin verilen yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili, “Bundan sonra yapılacaklar tüzüğe aykırıdır ve disiplin suçudur” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin haftalık olağan açıklamasında olağanüstü kurultay sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ünlü,”Türk adaleti ve hakimler nasıl MHP de kurultayla ilgili kayyum atarken bizler saygı duyduysak, yürütmeyi durdurma kararının verilmesine de diğer arkadaşlarımızın saygı duymaları gerekiyor. Yargıtay süreci devam ediyor. Yargıtay zamanı geldiğinde bir karar verecektir. Bundan sonra yapılanlar tüzüğe aykırıdır. Disiplin suçudur” diye konuştu.


LİDERLER DEĞİŞMEZ
Kurultayın 18 Mart 2018’de yapılacağını tekrarlayan Ünlü, “Bu hassas süreçte ülkücüler birbirini kırmadan 18 Mart 2018’deki kurultay sürecini beklemek zorundadır. Olağanüstü kurultayla MHP de değişim isteyenlere şu mesajı vermek istiyorum. MHP’nin bir genel başkanı yoktur, lideri vardır. AKP, CHP ve SP’ nin genel başkanı vardır. MHP’nin lideri vardır. MHP ideolojik bir siyasi partidir. Liderler de anayasanın ilk 4 maddesi gibi kongrelerle devrilemez. liderler değişmez, değişmesi teklif dahi edilemez. Zamanı geldiğinde liderler yapması gerekeni yaparlar. Bugün 300 milyonluk Türk dünyasının lideri Devlet Bahçeli’yi yada Türk siyasetinde hangi siyasi parti liderini kongre ile devirmiş ki ülkücüler kendi liderlerini kongrede devireceklerdir. Bu MHP tüzüğünde ve 47 yıllık siyasi tarihinde yapılmamış bir harekettir. Süreç, Ülküdaşlık hukuku içinde birbirini kırmadan tamamlanmalıdır. Hiçbirimizin kaybedecek bir ülküdaşı dahi yoktur” dedi. 


KEV KOCAELİSPOR’A VERİLSİN
Ülkemizde yaşanan terör saldırılarını kınadığını söyleyen Ünlü, “Diyarbakır ve Gaziantep’te polis ve askerlerimize yapılan saldırıları kınıyorum. MHP olarak bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında olacağız. Emniyet kuvvetleri gerekli önlemleri alıyorlar. Otogarda canlı bomba yakalayan emniyet güçlerimize teşekkür ediyoruz” dedi. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın kendisinin Kocaelispor forması giyerek şov yaptığını söylemesine de cevap veren Ünlü, “Kocaelispor ilimizin bir markasıdır. Kocaelispor’u14 yılda amatöre düşürenler bugün Kocaeli’yi yönetenlerdir. Kocaelispor ile birlikte bürokrasi ve kent siyaseti küme düşmüştür. Bahri Yavuz ve ekibi Kocaelispor’u 3. Lige çıkmayı başardı. MHP İl Başkanı formasını giyerek bir mantıktan bahsetmekte. Kent yöneticilerine soruyorum. Kocaelispor şeref tribününe girerken hiç atkı satın aldılar mı? Maça gittiler mi? Biz atkı takıp, maç seyreden insanlarız. İktidar gücü olmadığımızdan dolayı herhangi bir etkimiz olmadı. İktidar sizin elinizde. KEV’i Kocaelispor’a hediye edin. Onun şovunu yapın. Biz de onları alkışlayalım” ifadelerini kullandı.  


TAŞLAR YERİNDEN OYNADI
Basın mensuplarının erken seçim olup olmayacağı ile ilgili sorularını da yanıtlayan Ünlü, “Bugün 6 seçim geçirmiş bir il başkanıyım. Önümüzdeki günlerde MHP genel merkezi ziyareti yapıp, bugün ilçe başkanları ile toplantısını yapıp erken seçim, baskın seçim ne olursa olsun bugün MHP’nin en hazır vaziyette olması için Kocaeli teşkilatları elinden geleni yapacaktır. Türk siyasetine bakın, MHP’de bütün PKK’lılar olağanüstü kongre istiyorsa taşlar yerinden oynamıştır. MHP Teşkilatı’nın her şeye hazır olması gerekiyor. Türk siyasetinde her an her şey olabilir. MHP İl Başkanı olarak tüm Kocaeli teşkilatlarını hazır tutmak anlamında önümüzdeki günlerde gerekli çalışmaları yapacağım” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız