FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Bulut: Sıcak Başlarına Vurmuş

İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın belediyenin borçlarıyla ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Bulut, “Sıcak başlarına vurmuş” dedi

24 Haziran 2016 Saat: 18:20
Bulut: Sıcak Başlarına Vurmuş
Bulut: Sıcak Başlarına Vurmuş

İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın belediyenin borçlarıyla ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Bulut, “Sıcak başlarına vurmuş” dedi

 

İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, İzmit Belediyesi’nin SGK borçlarıyla ilgili CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın açıklamalarına karşılık verdi. Bazı basın kuruluşlarına da tepki gösteren Bulut, “Bir tarafta Cumhuriyeti kurmakla övünen Türkiye’nin ilk siyasi partisi CHP var. Diğer tarafta da haberciliğiyle değil karalama ve iftiralarıyla ticari gazetecilik yapan sözüm ona bir gazete. Kol kola girmişler ve AK Parti düşmanlığında birleşmişler. Vatandaşa hizmet etmesi gereken bir siyasi parti ile yazmadıklarından para kazanan bir gazetenin kol kola girmiş olmasını halkımızın taktirine bırakıyoruz. CHP İlçe Başkanı kendi beceriksizliğini izah etmeye çalışsın. Genel başkanları neden İzmit’e gelmiyor? Fakat iki kişi değil elli kişi bile olsalar böyle yalan yanlış yorum ve ithamlarla kimseyi kandıramayacaklarını artık öğrenmeliler” dedi.

 

BOZACI ŞIRACI BENZETMESİ

Bulut, konuşmalarına şöyle devam etti: “Dedik ya, birisi bozacı yanı bırakın taş üstüne taş koymayı işçisinin alın terini dahi ödemeyi beceremeyip, işçisini belediye binasının önünde yorgan döşek yatırarak, tencere tava çaldırmış bir CHP’nin ilçe başkanı, şıracısı ise gazeteyi satıyor olması yetmiyormuş gibi kaleminin yazacağı kelimelerden bile menfaat devşirme hesabında olan gazeteci kurnazı. İki gün üst üste önce CHP İzmit İlçe Başkanı ‘İzmit Belediyesi düzgün yönetilemiyor’ diyerek on yılların SGK borcundan bizleri sorumlu tutarak sanki kötü bir tablo varmış gibi algı oluşturmaya çalışıyor. Sonraki gün de CHP yandaşı gazete ‘ İzmit Belediyesi borca battı’ başlığı atıyor.”

 

BORÇ KENDİ DÖNEMLERİNE AİTTİR

“Batan İzmit Belediyesi değil CHP ve malum gazetedir” ifadelerini kullanan Bulut, “İzmit Belediyesi çalışanına, esnafına, müteahhitine tek kuruş borcu olmayan örnek bir belediyedir. Kasasında da belediyelerin alışık olamayacağı kadar nakit varlığı mevcuttur. Belediyecilikte borç konusunda hiç konuşmaması gerekenler konuştuğuna göre, sıcak başlarına vurmuş demektir, doktora gitmelerini öneririz. Birikmiş SGK borcumuz olduğu doğrudur. Bu borcun yarısından fazlası kendi dönemlerine aittir. Ancak bu borç fazlasıyla karşılığı olan ve devletin iki kurumu arasındaki bir mahsuplaşma sürecinin beklendiği bir aşamadadır” dedi.

 

BORÇLU DEĞİL ALACAKLIYIZ

İzmit Belediyesi borçlu değil alacaklıdır diye konuşan Bulut, “İzmit Kaymakamlığı, Kocaeli İdare ve Vergi Mahkemeleri binaları başta olmak üzere, okullar, sağlık ocakları, camiiler gibi birçok kamu binası belediyemizin mülkiyetinde olup adı gecen kurumlara tahsisli olarak yıllardır kullanılmaktadır. Bahse konu bu gayrimenkullerin ilgili kurumlara devri için Ankara nezdinde gerekli süreçler başlatılmış olup, netice beklenmektedir. Bu sürecin neticelenmesi halinde yıllardır çalışanına ve piyasaya tek kuruş borcu olmayan İzmit Belediyesi’nin artık devlet kurumlarımıza da tek bir kuruş borcu kalmamış olacaktır. Yani özetle, becerip ödeyemediğiniz maaşları ödedik, SGK borçlarınızı da ödemiş olacağız” dedi.

 

ÖRNEK BELEDİYECİLİK

Bulut son olarak şunları söyledi: “Bu konuyu defalarca ve en ince ayrıntısıyla belediye Başkanımız Belediye Meclisinde açıklamasına rağmen bunu anlamamakta ısrar etmenin ne akılla, ne de mantıkla, ne de sağduyulu bir siyasetle açıklanması mümkün değildir.  CHP ve yandaş yayın organları kabullenmek istemese de İzmit Belediyesi mali yönetim başarısıyla örnek bir belediyecilik sergilemektedir. Anlaşılan o ki, biz iş yapmaya devam edeceğiz, muhalefet de her koşulda muhalefet etmeye devam edecektir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız