FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.46° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Bulut: Pabucumun muhalefet partisi CHP

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerek yurt genelinde, gerekse ilimizde beklentileri milletvekili aday adaylarının ‘önseçim’ ile belirlenmesi yönündeydi.

27 Mart 2015 Saat: 15:52
Bulut: Pabucumun muhalefet partisi CHP
Bulut: Pabucumun muhalefet partisi CHP

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerek yurt genelinde, gerekse ilimizde beklentileri milletvekili aday adaylarının ‘önseçim’ ile belirlenmesi yönündeydi.

Ancak ilimiz için bu böyle olmadı, CHP Genel Merkezi, Kocaeli’de önseçimle değil, merkez yoklaması ile adayları belirleyeceğini açıkladı. Bu karar, Kocaeli örgütünde büyük tepki gördü, pek çok isim aday adaylığından vazgeçtiğini açıkladı. CHP, bir önceki genel seçimlerde çıkardığı aday adayı sayısını dahi tutturamadı. CHP’nin bu genel seçimlerde aday adayı sayısı 39’da kaldı. Kaldı kalmasına da bu aday adaylarının büyük bir kısmının kim olduğu bilinmiyor. CHP Genel Merkeze başvuru yapan isimlerin bir kısmı aday adaylıklarını il örgütüne gelerek açıklamadı. Açıklayan isimler ise yarısı kadar bile değil. Öyle ki tüm aday adaylarının isimlerini ilçe başkanları dahi bilmiyor. CHP’de bunlar olurken, 73 aday adayının 67’sini temayül yoklaması ile teşkilata soran, sonrasında ise tüm aday adaylarını sivil toplum kuruluşu temsilcilerine oylatan AKP, üstelik STK temayülünde ‘muhalif-iktidar yanlısı’ ayrımı da yapmadı. Hal böyle olunca da CHP, iktidar mensuplarına bol bol malzeme verir oldu. Bu durumu çok iyi bir şekilde kullanan isimlerden biri de AKP’li İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta bir paylaşım yapan Bulut, şu notu düşmüş: “AK Parti; milletvekili aday adayları için STK’ların önüne sandık koyacak kadar cesur! CHP; aday adaylarının kim olduğunu kendi ilçe başkanlarından dahi gizleyecek kadar korkak! Pabucumun muhalefet partisi CHP.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız