CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.06° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BUGÜN HASTANEYE GİTMEYİN !

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için tüm yurtta olduğu gibi Kocaelide de doktor ve diğer tüm sağlık çalışanları hastane önlerinde eylem yaptı. Kocaeli Tabip Odası ve Sağlı

17 Nisan 2013 Saat: 12:09
BUGÜN HASTANEYE GİTMEYİN !
BUGÜN HASTANEYE GİTMEYİN !

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için tüm yurtta olduğu gibi Kocaeli'de de doktor ve diğer tüm sağlık çalışanları hastane önlerinde eylem yaptı.

Kocaeli Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyelerinin Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önüne kurdukları çadır özel güvenlik görevlileri tarafından söküldü, sert tartışmalar yaşandı. Gaziantep'te bir hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın birinci ölüm yıldönümü olan 17 Nisan'da, sağlık çalışanları, artan şiddet olaylarını tüm yurtta protesto etti. Türk Tabipler Birliği ve diğer meslek örgütlerinin katılımıyla Kocaeli'deki tüm sağlık çalışanları da bugün bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Sağlık kuruluşlarında acil servis, kanser hastaları, diyaliz hastaları ve yataklı tedavi gören hastalar dışında sağlık hizmeti verilmedi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde bir araya gelen Kocaeli Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası'na üye 150 sağlıkçı da girişe çadır kurmak istedi. Hastanenin özel güvenlik görevlileri ise sağlıkçıların kurduğu çadırı söktü. Sağlık görevlileri ve özel güvenlik görevlileri arasında arbedeyi araya giren polis ekipleri güçlükle önledi. Sağlık çalışanları daha sonra, 'Ya hep beraber ya hiçbirimiz', 'Yaşasın sınıf dayanışması', 'Baskılar bizi yıldıramaz' sloganları attı.

Amaçlarının Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıldönümünde sağlıkta şiddeti protesto etmek olduğunu belirten Kocaeli Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Burhan Çağlar Usta şunları söyledi Dr. Ersin Arslan Gaziantep'te bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak katledildi. Aradan bir yıl geçti, ancak sağlık çalışanları her gün ülkenin dört bir yanında şiddet görmeye devam ediyor. Sağlık çalışanlarını hasta ve hasta yakınlarıyla karşı karşıya getiren akıl dışı ir sağlık sistemi var. Biz bunlarla mücadele ederken sabah saatlerinde burada çadır kurmak isteyen arkadaşlarımızın çadırı sökülerek şiddet uygulanmıştır.

Yapılan açıklamanın ardından sağlık çalışanları dağıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız