CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.4° C / 22° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BU YÜRÜYÜŞ HEPSİNDEN FARKLI

Dünya Emekçi kadınlar Günü nedeniyle yapılan yürüyüş hepsinden farklıydı.Bu kez bilindik biber gazı manzaraları yerine Çiçekli karşıma vardı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen yü

8 Mart 2013 Saat: 14:51
BU YÜRÜYÜŞ HEPSİNDEN FARKLI
BU YÜRÜYÜŞ HEPSİNDEN FARKLI

Dünya Emekçi kadınlar Günü nedeniyle yapılan yürüyüş hepsinden farklıydı.Bu kez bilindik biber gazı manzaraları yerine Çiçekli karşıma vardı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katılan kadınları polis çiçekle karşıladı.

İzinsiz gerçekleşen yürüyüşe birçok STK temsilcileri destek verirken CHP`lilerden de katıldı. Ancak her zaman yürüyüşlerde yaşanan sahne bu kez yaşanmadı. İzinsiz olmasına karşın emniyet görevlileir, biber gazı, cop veya tazyikli su sıkmak yerine kadınlara karanfil dağıtarak kadınlar gününü kutladı.

Belediye İş Hanı önünde bir araya gelen kadınlar ellerindeki mor renkli pankart ve dövizlerle haklarını bir kez daha haykırdı. “Kadınız haklıyız söke söke alırız”, “Kadın cinayetlerine son” sloganlarının atıldığı yürüyüşte aynı zamanda bol bol ıslıklar da çalındı.

Öte yandan ilimizdeki STK temsilcileri ve KOÜ öğrencilerinden de katılım oldu. Yürüyüş, emniyetten izin alınmadan yapıldığı iç,in her an barikatla karşılaşma korkusu yaşandı. Ancak emniyet görevlileri hiç beklenmedik bir şey yaptı. Yürüyüşün önünü kesip biber gazı ya da cop kullanmak yerine yürüyen kadınlara tek tek karanfil dağıttı. Hatta Kocaeli Emniyeti olarak da kadınlar gününü kutlayan bir pankart astı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız