CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BU TUZAĞA SAKIN DÜŞMEYİN !

Kart numaralarını yazdıktan sonra sorgula butonuna basanlar karşılarında hata uyarısını gördüler. Gerçekten bir hata olduğunu düşünen kart sahipleri aynı işlemi birkaç kez tekrarladılar. Gerçeği ise m

23 Şubat 2013 Saat: 17:58
BU TUZAĞA SAKIN DÜŞMEYİN !
BU TUZAĞA SAKIN DÜŞMEYİN !

Kart numaralarını yazdıktan sonra sorgula butonuna basanlar karşılarında hata uyarısını gördüler.

Gerçekten bir hata olduğunu düşünen kart sahipleri aynı işlemi birkaç kez tekrarladılar. Gerçeği ise müşterisi oldukları bankalardan öğrendiler. "Kartınızdan 3 defa para çekilmiş, dolandırıldınız".
Bir iki derken şikayetler git gide artıyor. www.sikayetvar.com'a gelen şikayetlere göre internetten kredi kartı borcunu sorgulamak için güvenliğinden emin olmadıkları internet sitelerine kart bilgilerini hatta anne kızlık soyadı ve kartın güvenlik şifresi gibi bilgileri girenlerin kredi kartlarından para çekildi. Borcunu sorgularken borçlu çıkanlar kredi kartı sahiplerini uyararak şu şikayetlerde bulundular:
İŞTE O YÖNTEM

"Kredi kart borcumu öğrenmek için internetten bakmak istedim Bir internet sitesinden bunu öğrenebileceğimi gördüm. Kart numaramı ve telefon numaramı yazdım şifre istemedi. Telefonuma bir mesaj geldi şifre vardı ve şifreyi girin dedi dalgınlığıma geldi ve o şifreyi girdim hata gösterdi tekrar bir mesaj yine hata tekrar bir mesaj yine hata 3 defa bu olayı tekrarladım ama kredi kartı şifremi vermedim. Bankayı aradım kredi kartımdan 3 defa 180 TL para çekildiğini söyledi. Ben müşteri olarak kredi kart şifremi kullanmadan birileri yada her kimse kredi kartımdan nasıl çekim yapabilir."
BU BİLGİLERİ VERMEYİN


"Telefon ile arayıp kart bilgilerimi isteyenlere dahi hiçbir bilgi vermedim. Kredi kartından çok fazla harcama yapmıştım ve harcamalarımı kontrol edebilmek için borç bilgimi sorgulatmak istedim. İnternette arama yaparken internet sitesine rastladım. Kredi kartı sahiplerine borç bilgilerini göstermeyi vaat ediyordu. Kart bilgilerimi girdim bilgiler eksik diyerek benden annemin kızlık soyadımı ve şifremi istedi. Basit bir sorgulama için bu kadar özel bilgiye gerek mi var diye düşünmeden bilgilerimi verdim. Sonra site hata vermeye başladı ve sorgulama yapamadım. Olayın dolandırıcılık olduğu ise bankadan gelen borç bilgisi ile oldu. Kredi kartımın limiti kadar borç geldi. Ödeyemedikçe bu borç giderek faizleriyle birlikte katlanacak. Ne yapacağımı bilemedim. Hemen bankayı aradım bilgi verdim. Şimdi ise tüm bilgilerle hukuki yoldan hakkımı arayacağım."
İŞTE TUZAĞIN AYAK İZLER


Gelen şikayetler üzerine Şikayetvar uzmanları ""Bu sitelere kart yada banka hesap bilgilerinin girilmesi yeterli oluyor. Tüm veriler girildikten sonra sitede hata yazısı çıkıyor. O anda hata verdiği sanılan sistem aslında işlem yapanların kart ve banka bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden oluyor. Benzer işlemlerde anne kızlık soyadı ve işlemin son aşaması olan 3 rakamdan oluşan kart şifresi isteniyorsa tuzak var demektir. Dikkatli olun." şeklinde uyardı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız