FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.46° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BU TUZAĞA DÜŞMEYİN !

Kaçak yollarla yurtdışından getirilen ya da çalıntı cep telefonları birçok vatandaşı mağdur etti.Bu tür cihazlar 30 gün içerisinde ilgili birimler tarafından kilitleniyor. Klonlanmış telefonu kullanım

31 Mayıs 2013 Saat: 18:02
BU TUZAĞA DÜŞMEYİN !
BU TUZAĞA DÜŞMEYİN !

Kaçak yollarla yurtdışından getirilen ya da çalıntı cep telefonları birçok vatandaşı mağdur etti.Bu tür cihazlar 30 gün içerisinde ilgili birimler tarafından kilitleniyor. Klonlanmış telefonu kullanıma açılanların şikayetleri ise bununla sınırlı kalmıyor.Çünkü IMEI numarası klonlanmış olan cep telefonu sadece tek bir gsm hattı ile çalışıyor.

Gelen şikayetler sonrası ortaya çıkan gerçeğe göre IMEI numaraları iki nedenden dolayı klonlanmaktadır.Cep telefonları, kanungereği Türkiye operatörlerinde IMEI kayıtları olmadığı takdirdekullanılamamaktadır.Kaçak yollarla toplu olarak getirilen telefonlar için bu yöntem uygulanamamakta.Kaçak telefonların IMEI noları, ülkemizde kayıtlı bulunan başka bir IMEI ile değiştirilerek kullanıma açılabilmektedir.Diğer bir neden ise çalıntı cep telefonları.Takibe takılmak istemeyen dolandırıcılar da telefonun IMEI sini kayıtlı bir IMEI ile değiştirmekte ve takibi atlatmaktadırlar.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız