CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BU ŞEHİR ARTIK KAZANÇ BİTTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ‘İstanbul’da kazanma devri bitti’ uyarısında bulunarak müteahhit firmalara yeni projeler için İzmir, Bursa ve Diyarbakır gibi gelişen şehirleri işaret ett

19 Şubat 2013 Saat: 11:48
BU ŞEHİR ARTIK KAZANÇ BİTTİ
BU ŞEHİR ARTIK KAZANÇ BİTTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ‘İstanbul’da kazanma devri bitti’ uyarısında bulunarak müteahhit firmalara yeni projeler için İzmir, Bursa ve Diyarbakır gibi gelişen şehirleri işaret etti.

Müteahhitlere yatırım yapmak için İzmir’i öneren Bayraktar, “İzmir, Menderes nehirleri ile arkasına Manisa ve Aydın’ı da alarak oldukça gelişime açık bir bölge. İzmir’in yanı sıra Bursa da var. Körfez geçiş projesiyle Bursa ile İstanbul neredeyse bütünleşecek. Gaziantep ve Diyarbakır gibi gelişen şehirlere de el atmanızı öneriyorum” diye konuştu. Afet riski altındaki alanların dönüşümüne de değinen Bayraktar, Türkiye’de 14 milyon konutun ısı yalıtımı, mantolama, enerji sertifikası almaları yönünden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

6.5 milyon konutun 20 yılda dönüşümünü sağlayacak programı hazırladıklarını ifade eden Bayraktar, şöyle konuştu: “Gayemiz, sadece binaları yenilemek değil, önümüzdeki süreçte ülkenin gelişme ve ilerleme grafiğini de yükseltecek en önemli çalışma, dönüşüm seferberliğmiiz olacak. Uygulama sonrasında afet sonrası oluşan can ve mal kayıpları büyük ölçüde azalacak, salaş yapıların yerine enerji tasarruflu modern binalar inşa edilecek.”

Yenişehir’in proje çalışmaları bitti

İSTANBUL’da iki tane yeni büyük şehir projesi bulunduğunu hatırlatan Erdoğan Bayraktar, şu bilgileri verdi: “Avrupa yakasındaki şehrin çekirdeği Kayabaşı olacak. Bu proje, 3. havalimanını da kapsayarak Kemerburgaz’dan başlayıp Başakşehir’i, Kayabaşı’nı içine alan ve Küçükçekmece’ye kadar uzanan ekolojik bir yerleşim olacak. Bu Yenişehir’in proje çalışmaları bitti. Şu anda kamulaştırma, arazi satın alma gibi kentsel tasarım çalışmaları yapılıyor. Proje, İstanbul’un kentsel dönüşüm sürecine katkı yapacak. ”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız