FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bu kadınların çığlığını duyun!

Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nde bakım ve rehabilitasyon tedavisi alan kadın hastalar, merkezin kapatılacağını ve kendilerinin başka illere gönderileceklerini söyledi.

2 Şubat 2015 Saat: 21:35
Bu kadınların çığlığını duyun!
Bu kadınların çığlığını duyun!

1999 Gölcük depreminin ardından Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun (SHÇEK) girişimiyle kurulan Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nün kapatılacağı iddia edildi.


KADINLAR GÖNDERİLECEK Mİ?
Ayazma Mahallesi Dünya Bankası konutları bölgesi, 17 Ağustos bulvarı üzerinde faaliyet gösteren merkezde hem kadın hem erkek hastaların bakımları yapılıyor. Merkezde kalan kadın hastalar kendilerinin başka illere sevk edileceğini iddia etti. Oysa daha bir yıl önce önemli derecede masraf yapılarak kadın ve erkek hastaların tesislere giriş kapıları bile ayrılmıştı. Nakil söylentilerinden hem merkezdeki kadın hastalar, hem de bu merkezde kadın hastalara hizmet veren görevliler rahatsız. Görevliler, kadın hastaların gitmesi halinde işlerinden olacaklarını düşünüyorlar.


DOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİLER
Mediha Bozkurt, Nilgün Kumurlu, Ayşe Çatalkaya, Neşe Akalın, Samiye Akalın ve dahası İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan yardım istediler. Birçok kadın Kocaeli’den ve rehabilitasyon merkezinden gitmek istemediklerini belirterek, “İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan sesimizi duysun. Bize yardım etsin. Bizler buradan ayrılmak istemiyoruz. Başka illere gitmek istemiyoruz” diye konuştular.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız