FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bu Fuar 250 Firmayı 30 Bin Ziyaretçi İle Buluşturacak

TÜYAP tarafından hazırlanan SANTEK 2016 Sanayi ve Teknoloji fuarının açılış kurdelesini protokol üyeleri birlikte kesti

26 Mayıs 2016 Saat: 15:41
Bu Fuar 250 Firmayı 30 Bin Ziyaretçi İle Buluşturacak
Bu Fuar 250 Firmayı 30 Bin Ziyaretçi İle Buluşturacak

TÜYAP tarafından hazırlanan SANTEK 2016 Sanayi ve Teknoloji fuarının açılış kurdelesini protokol üyeleri birlikte kesti. Fuarda ülkemizin alanında en önde gelen 250 firmasının 30 bin ziyaretçiyle buluşması hedefleniyor

TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) işbirliğiyle, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle hazırlanan SANTEK 2016 Fuarı’nın açılışı Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 250 firmanın yer aldığı SANTEK 2016’nın açılışına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, KOTO Başkanı Murat Özdağ, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Anadolu Fuarları Anonim Şirketi Genel Müdürü Cihat Alagöz, Tuğamiral Hasan Kulaç, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve çok sayıda kişi katılım gösterdi. Fuar 29 Mayıs tarihine kadar ziyaretçilerini bekleyecek.

 

250 FİRMA, 30 BİN ZİYARETÇİ

Gerçekleşen açılışta ilk olarak konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları Anonim Şirketi Genel Müdürü Cihat Alagöz, “SANTEK 2016 Sanayi ve Teknoloji fuarında ana temel olarak üretim makineleri, imalat endüstri, enerji, elektrik, elektronik, otomasyon, demir çelik ve demir dışı metaller, yapı malzemeleri ve teknolojileri, iş ve inşaat makineleri ana konu başlıkları altında gruplanmış, ülkemizin alanında en önde gelen 250 firma ve firma temsilciliğini, 30 bin profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

GELECEĞE TAŞIYAN ŞEHİR

Alagöz'ün ardından konuşan TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, “Bizlere verdiğiniz destek bizleri gerçekten mutlu ediyor. Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 7 yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışında çok ciddi fuar çalışmalarına imza attık. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz ve savuma alanında yerli üretimi teşvik eden bu fuarın desteklenmesi bizleri de oldukça sevindiriyor. Diğer taraftan Kocaeli'nin gelişmiş sanayisi ile çok farklı bir yer olduğu ve Türkiye'yi geleceğe taşıması noktasından önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

FUAR MERKEZİ KONUMU

KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ ise “Atatürk’ün dediği gibi ülkesini en çok seven, ülkesi için en iyi işleri yapanlardır. Biz de bu düşünceyle çalışıyoruz. Kocaeli hem coğrafi konumu hem de ülke ekonomisine verdiği katkı dolayısıyla önemli bir şehirdir. Bu şehir yapılması gereken işleri yapmazsak vebali bizim üzerimizde olur. SANTEK fuarımızla amaçladığımız şey ziyaretçileri stantlarda firmalarla bir araya getirmek ve iş olanakları yaratmaktır. Böyle fuarlarla birlikte şehrimiz birçok alanda fuar merkezi konumuna gelecek” şeklinde konuştu. 

 

ÜRETİMİN LİDERİYİZ

Özdağ'ın ardından konuşan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Bu yıl SANTEK’16’yı TÜYAP ile düzenliyoruz. TÜYAP’ın 35 yıllık fuar, sergi ve kongre düzenleme tecrübesine ve deneyimine güveniyoruz. TÜYAP’ın SANTEK Fuarı’nı daha ileri noktalara taşıyacağına inanıyoruz. Sanayinin, teknolojinin lideri olan ilimizde, SANTEK’16 fuarı, tüm sanayi kuruluşlarımızın ticaretine bir canlılık getirecek. Henüz yeni bir fuar olmasına rağmen ilginin ve talebin yüksek olması bizleri heyecanlandırıyor. SANTEK’16 şehrimizin görünen yüzü ve markası olacak. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda fuarımız için bu alan yetmeyecek. Daha büyük alana ihtiyacımız olacak ve Kocaeli daha büyük bir etkinliğin ev sahipliğini üstlenecek” dedi.

 

İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “Fuarımızın bereketli olmasını temenni ediyorum. İlimiz ülkenin en çok üreten en hareketli kenti. Üretim alanında ana merkez konumundayız. Bu yüzden bu tür fuarların daha yoğun katılımlarla yapılmasını arzu ediyoruz. Bu fuarı bugüne kadar çok verimli kullanamadık. En verimli kullandığımız fuar kitap fuarı. Bu fuarlarında kitap fuarı etkisinde gerçekleşmesi için gerekli olan işbirliklerini yapmaya hazırız. Fuarın kuruluşunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

MİLLİLEŞTİRME PERSPEKTİFİ

Karaosmanoğlu'nun ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu şunları söyledi; “Sadece ilimiz için değil ülkemiz içinde anlamlı bir buluşma olan SANTEK 2016 fuarında olmaktan mutluyum. Kocaeli sadece il ve bölge ölçesinde değil, Türkiye'nin 2023 hedefine ulaşmasında öncülük eden, etkileyen, belirleyen bir şehirdir. Kocaeli’de sadece üretimin çoğalmasını değil üretimde öncü olmayı, beklenilen hedeflere katkı sağlamayı çok istiyor ve bunun için çalışıyoruz. En önemli hedefimiz yerli otomobil, milli tank gibi artık millileştirilen bir üretime sahip olunmalı ve Kocaeli olarak bu perspektifte çalışmayı hedefliyoruz. Bu büyük organizasyona destek veren herkese teşekkür eder, emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız