FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BU FOTOĞRAF SİZİ YANILTMASIN

FOTOĞRAF SİZİ YANILTMASIN ! Kocaeli’de ülkücü camianın önde gelen isimlerden Mhp Eski Milletvekili Cumali Durmuş, Eski İl Başkanı Ruhi Çavdar ve partinin şimdiki İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yer aldığı

24 Ocak 2013 Saat: 12:01
BU FOTOĞRAF SİZİ YANILTMASIN
BU FOTOĞRAF SİZİ YANILTMASIN

FOTOĞRAF SİZİ YANILTMASIN !

Kocaeli’de ülkücü camianın önde gelen isimlerden Mhp Eski Milletvekili Cumali Durmuş, Eski İl Başkanı Ruhi Çavdar ve partinin şimdiki İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yer aldığı bu fotoğraf sadece birkaç yıl öncesine ait.

O yıllarda bu üç isim de fotoğrafta olduğu gibi siyaseten de aynı yöne bakıyorlardı.Durmuş’un sağında yer alan Ruhi Çavdar en çok güvendiği isimler arasında yer alıyordu.Öyleki parti içinde Çavdar’ın da Durmuş’un da durduğu yer aynıydı.Eski Milletvekili Cumali Durmuş Ruhi Çavdar’ın attığı her adımı destekler parti içindeki gücünü Ruhi Çavdar’a olumlu yönde hissettirirdi.Adeta abi şefkati gösterirdi Ruhi Çavdar’a.Fakat; yıllar sonra yolları ayrıldı.Durmuş olmadan da Ruhi Çavdar olunabileceğini kanıtlamak isteyen Eski İl Başkanı Çavdar ‘’abisi’’ ile yollarını ayırdı.Şimdi ise birbirlerine selam dahi vermiyorlar.

Ruhi Çavdar’la yollarını ayıran Cumali Durmuş son il başkanlığı seçimlerinde bütün gücüyle Aydın Ünlü’yü destekledi.Ünlü’ye güveniyor İzmit ilçe başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalar ve akılcı muhalefetiyle partinin Kocaeli’deki çıtasını yükselteceğine inanıyordu.Durmuş gücünü yine gösterdi ve teşkilatların da siyasi anlayışına saygı duyduğu Aydın Ünlü partinin il başkanı oldu ve Kocaeli’deki liderlik makamına oturdu.

Zaman ilerledi ve yine ayrılık çanları çalmaya başladı Mhp’de. Bu kez bu ayrılığın adı Cumali Durmuş –Aydın Ünlü ayrılığıydı.Durmuş’un Kocaeli’de en büyük desteği verdiği ikinci isimle yani Aydın Ünlü ile de yolları ayrıldı.2012 nin kasım ayının ilk haftasında yapılan büyük kurultayda Durmuş, Koray Aydın’ın partinin genel başkanı olmasını isterken Aydın Ünlü ise siyaseten ‘’biat’’ ettiği Devlet Bahçeli’nin liderlik koltuğunda kalması gerektiğine inanıyordu.Düşüncelerdeki bu ayrışma ikilinin yollarının ayrılmasına yetti de arttı bile.

Şimdi ise bu üç isim de yalnız. Aralarındaki somut yakınlaşma ise sadece bu fotoğrafta kaldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız