CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.39° C / 22° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BU DA YUMURTALI PROTESTO

Sendikalaşma sürecine karşı çıkan ve sendikalı olan işçilerini işten çıkaran MNG Kargo önünde bugün eylem yapıldı. İşlerine geri dönmek için mücadelelerinin devam edeceğini ifade eden işçiler daha son

2 Nisan 2013 Saat: 15:10

Sendikalaşma sürecine karşı çıkan ve sendikalı olan işçilerini işten çıkaran MNG Kargo önünde bugün eylem yapıldı. İşlerine geri dönmek için mücadelelerinin devam edeceğini ifade eden işçiler daha sonra Kargo ya yumurta fırlattı.

İşçilerini sendikaya üye oldular diye işten çıkaran 10 işçi ve DİSK sendikası MNG kargo önünde yumurtalı eylem düzenlendi. Basın açıklaması yaparak işlerini geri isteyen işçiler daha sonra kargoya yumurta fırlattı. Eyleme nakliyat iş sendikası ve yapı yol-sen sendikası da destek verdi.İşçiler adına açıklama yapan nakliyat iş Gebze şube başkanı Erdal Kopal MNG kargoda sendikal sistemi kuracaklarını belirtti.Kopal, ayrıca sendikal çalışmanın önüne kimsenin geçemeyeceğini belirterek MNG kargoyu da uyardı.DİSK kocaeli şube başkanı Vedat Küçük disk var oldukça her zaman nakliyat işçilerinin yanında olacaktır dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız