FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.87° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Türkiye

Böyle eylem görülmedi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir tüketici aldığı tişörtün boyası çıkıp makinedeki diğer elbiselerine de zarar verince, kendisini mağdur ettiğini ileri sürdüğü firmaya karşı protesto eylemi başlattı.

26 Ağustos 2014 Saat: 16:15
Böyle eylem görülmedi
Böyle eylem görülmedi

Zararının yaklaşık 10 katı para harcayıp protesto eylemi başlatan Mustafa Selek, yıkandığında boyası akan tişörtü giyip üzerine yazdığı yazı ile motosikleti ile sokak soka dolaşıp firma aleyhine eylem yapıyor.


Vatandaşların şaşkın bakışları arasında şehri karış karış dolaşarak eylem yapan 38 yaşında ki Mustafa Selek,

“Önemli bir firmadan satın aldığım bu tişörtü diğer elbiselerimle yıkamak için makineye attım. Yıkama sonra erdiğinde makinedeki tüm elbiselerimin tişörtün boyası aktığı için sarı renk olmuş. Yeni aldığım tişört ile birlikte lekelenen elbiselerimi alıp firmanın Nazilli’deki mağazasına gittim. Yaşadığım mağduriyeti anlattım. Firma temsilcileri 14 gün içerisinde bana döneceklerini belirttiler. 20 gün geçti, arayan olmayınca yeniden mağazaya gittim. Mağazadaki yetkililer, tişörtü değiştirebileceklerini ancak zararı karşılayamayacaklarını belirttiler. Bunun üzerine ben de firmaya karşı protesto eylemi başlattım” dedi.

“EYLEMİN MALİYETİ TİŞÖRTTEN 10 KAT PAHALI”
Yaptığı eylemde hem vatandaşların dikkatini çekmeyi hem de firmanın 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’u hatırlatmayı amaçladığını belirten Mustafa Selek, “Bizde yanlış bir ‘Benden olmasın’ anlayışı var. Bu da bana göre çok kötü bir rahatsızlık. Belki de bu eylem ile tişörtün 10 katı para harcayacağım. Ama firmanın haksız olduğunu ve tüketicisini korumadığını da herkese göstermek istiyorum. Herkes benim gibi hakkını ararsa kimse bu tür durumlarda mağdur olmaz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız