CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli16.53° C / 17° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BÖYLE ANNE OLMAZ OLSUN!KANSER OLAN KIZINI TERK ETTİ

Bİr yıl önce lösemi teşhisi konulduktan sonra annesi 26 yaşındaki T.İ. tarafından terk edilen 3 yaşındaki Şeyma Tuzak, işsiz babası 29 yaşındaki Mustafa Tuzak ile ölümcül hastalığa karşı savaş veriyor

14 Şubat 2013 Saat: 19:59
BÖYLE ANNE OLMAZ OLSUN!KANSER OLAN KIZINI TERK ETTİ
BÖYLE ANNE OLMAZ OLSUN!KANSER OLAN KIZINI TERK ETTİ

Bİr yıl öncelösemiteşhisi konulduktan sonra annesi 26 yaşındaki T.İ. tarafından terk edilen 3 yaşındaki Şeyma Tuzak, işsiz babası 29 yaşındaki Mustafa Tuzak ile ölümcül hastalığa karşı savaş veriyor. Terk eden eşine karşıboşanmadavası açan Mustafa Tuzak, 10 bin lira maddi tazminat ve aylık 150 lira nafaka kazandı.

1 YIL ÖNCE TEŞHİS KONULDU

Denizli’nin Güney İlçesi’nde Tilkilik Mahallesi’nde 2007 yılında büfecilik yaparak geçimini sağlayan Mustafa Tuzak, arkadaşları aracılığıyla tanıştığı T.İ. ile evlendi. Çiftin2010yılında Şeyma adını verdikleri bir kızları oldu. 5 yıl evli kalan çiftin tek çocukları Şeyma, geçen yıl şubat ayında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’nde yapılan tetkikler sonucu minik kıza lösemi teşhisi konuldu.

İŞİM VAR DEDİ, BİR DAHA GERİ GELMEDİ

Baba Mustafa Tuzak, PAÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan kızının tedavi masrafları için elinde avcunda ne varsa harcadı. Eşi bir gün hastaneden "Eve gidiyorum, işlerim var"diyerekayrıldı. Eşinden ses çıkmaması üzerine eve giden Mustafa Tuzak, masanın üzerinde Tuğba Tuzak’a 5 yıl önce taktığı evlilik yüzüğü ile karşılaştı ve ondan bir daha haber alamadı.

ANNE TAZMİNAT ÖDEYECEK

Ölümcül hastalığı ile savaşan kızı için hayata küsmeyen Mustafa Tuzak, günden güne durumu kötüye giden minik Şeyma’ya hem annelik hem babalık yaptı. Sürekli annesini soran minik Şeyma ise, bir süre sonra sormayı bıraktı. Mustafa Tuzak, kendisini ve kızını hastanede terk eden eşine karşı Buldan Asliye Hukuk Mahkemesi’nde boşanma, tazminat ve nafaka davası açtı. Tuğba Tuzak’ın hiç katılmadığı dava 26 Aralık’ta sonuçlandı. Hakim, Tuğba Tuzak’ın ’Sadakat ve birlikte yaşama yükümlülüğünü ihlal ettiği’ gerekçesiyle çiftin boşanmalarına karar verirken, genç kadının 10 bin lira tazminat ile kızına aylık 150 lira nafaka ödemesine hükmetti.

BABA TUZAK, ÇOK ZOR DURUMDA

Eşinin neden evi terk ettiğini ve nereye gittiğini bilmeyen Mustafa Tuzak, dava dosyasından Muğla’da bir işyerinde çalıştığını öğrenebildi. Kızıyla birlikte hayata tutunmaya çalışan Tuzak, eşine tam ihtiyaç duydukları anda terkedildiklerini belirterek, "Kızımızınkanserolduğu ortaya çıktıktan 1 ay sonra bizi terk etti. Hastaneden eve ‘ihtiyaçlarım içingitmemgerek’ diyerek ayrıldı. Evde yüzüğübuldum, bizi terk etmiş. Mahkeme eski eşime çocuğunu görme hakkı tanıdı, ancak onun buraya gelecek yüzü yok. Gelemez, çünkü o çocuğunu hem de bu halde terk eden bir anne. Çocuğumun sağlık durumu şu anda çok kötü. Doktorlar fazla ümit vermiyorlar" dedi.

Bir yıldır işsiz olduğunu belirten Mustafa Tuzak, "Çalışabilsem sorun yok, ancak Şeyma’yı yalnız bırakamıyorum. Onunla ilgilenebilecek, sürekli hastaneye gidip gelecek kimse yok. Bana sürekli saçlarını soruyor ben de çıkacak diyorum" diye konuştu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız