FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bizim Kocaeli Gazetesinin Kapatılma Nedeni Belli Oldu

Bizim Kocaeli Gazetesi’nin Paralel Yapı-Fetö Terör Örgütü mensuplarıyla istihbarat bağlantısı nedeniyle yayın hayatına son verildi.

28 Temmuz 2016 Saat: 15:32
Bizim Kocaeli Gazetesinin Kapatılma Nedeni Belli Oldu
Bizim Kocaeli Gazetesinin Kapatılma Nedeni Belli Oldu
Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında kapatılan Bizim Kocaeli Gazetesi’nin Paralel Yapı-Fetö Terör Örgütü mensuplarıyla istihbarat bağlantısı nedeniyle yayın hayatına son verildiği, gazete sahibi Güngör Arslan’ın bu nedenle gözaltına alındığı öğrenildi.

Ayrıca gazetede darbeyi destekleyen ve halkı bu süreçte kışkırtacak yayınlar yapılması da kapanma sürecinin hızlanmasına neden oldu. 


FETÖ İLE BİLGİ PAYLAŞIMI


Türkiye genelinde dün gece OHAL kapsamında 45 gazete, 15 dergi, 29 yayınevi ve 23 radyonun kapatılmasına karar verildi. Terör Örgütü Fetö ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan bu yayın organları içinde ilimizden de 3 gazete yer alıyordu. Bizim Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Manşet Gazetesi ve Demokrat Gebze Gazetesi, bir daha açılmamak üzere dün gece kapatıldı. Bu üç gazete içinde en çok Bizim Kocaeli Gazetesi’nin Fetö ile bağlantısının ne olduğu ve kapanma sürecinin nasıl gerçekleştiği merak ediliyordu. 


DARBEYİ ÖVEN VE HALKI KIŞKIRTAN YAYINLAR


Genel Yayın Yönetmeni Güngör Arslan’ın gözaltına alınmasına da neden olan süreçte Bizim Kocaeli Gazetesi’nin Fetö terör örgütü ile istihbarat bağlantısının tespit edildiği öğrenildi. Buna göre, Kocaeli’de gerçekleşen Paralel Yapı Operasyonları’nda Fetö’den gazeteye bilgi akışı sağlanıyordu. Gizlilik kararı olduğu halde bu bilgiler gazetede kullanılıyordu. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece gazetede “TSK yönetime el koydu”, “Yargıya gözaltı” gibi darbeyi övücü yayımların yapılması da OHAL kapsamında kapatma sürecinin yaşanmasına neden olan bir başka etkendi. Gazete daha sonra da Cengiz Topel ve Gölcük Donanma Komutanlığı’nda asılsız ayaklanma haberleri yaparak halkı kışkırtmaya çalıştığı tespit edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız