CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli13.87° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR GELİYOR...

Bilgisayarlar dahil olmak üzere birçok elektronik cihaz, elektronların akışını sağlayan transistörler sayesinde çalışıyor. ABDli araştırmacılar ise transistörleri genetik bilgileritaşıyan nükleik asit

29 Mart 2013 Saat: 13:50
BİYOLOJİK BİLGİSAYAR GELİYOR...
BİYOLOJİK BİLGİSAYAR GELİYOR...

Bilgisayarlar dahil olmak üzere birçok elektronik cihaz, elektronların akışını sağlayan transistörler sayesinde çalışıyor.

ABD'li araştırmacılar ise transistörleri genetik bilgileritaşıyan nükleik asitler olan RNA ve DNA'dan üreterek, bilgisayaralanında bir devrim yapmaya hazırlanıyor.Başarılı olması halinde, biyolojik bilgisayarlar, günümüzde silikona dayanan bilgisayarlardan tamamen farklı olacak. Monitörü ve kalvyesi olmayacak biyolojik bilgisayarlar, bilgisayardan öte, yan yana dizilmiş küçük sıvı kutucuklarını anımsatacak.Sıvı haznelerinde, tıpkı elektronik bilgisayarlar gibi çalışacak kimyasallar, proteinler ve diğer biyolojik elementler yer alacak.Biyolojik bilgisayarlar ilk olarak hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılacak ilaçların ortaya koyduğu reaksiyonları test etmek için kullanılacak. İleride ise veri depolanması, kurtarılması gibi temel bilgisayarfonksiyonları da gösterebilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız