FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bitmez : Genç Seçmenle Barajı Yıkacağız

Milli İttifak 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Bitmez, Türkiye’de 4 milyon seçmenin ilk defa oy kullanacağını ifade ederek, “Bu seçmen üzerinde çok ciddi bir çalışma yapıp barajı yıkacağız” dedi

6 Mayıs 2015 Saat: 10:24
Bitmez : Genç Seçmenle Barajı Yıkacağız
Bitmez : Genç Seçmenle Barajı Yıkacağız

Milli İttifak 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Bitmez, Türkiye’de 4 milyon seçmenin ilk defa oy kullanacağını ifade ederek, “Bu seçmen üzerinde çok ciddi bir çalışma yapıp barajı yıkacağız” dedi

Milli İttifak 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Bitmez; SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ile birlikte gazetemize bir ziyaret gerçekleştirerek, seçim süreciyle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. Kocaeli’yle her zaman çok yakın ilişkilerinin olduğunu ifade eden Bitmez, “Gebze İmam Hatip Lisesi mezunuyum, Gebze’den evliyim. Bunun yanı sıra liseler arası güreş yarışmasında Kocaeli’yi temsil ettim ve Türkiye birincisi oldum. Ama parti görevimiz nedeniyle 15 yıldır Ankara’dayım” ifadelerini kullandı.

 

NASIL ADAY OLDU?

Kocaeli’den aday olma konusuna da değinen Bitmez, “Genel merkezin bu konudaki planlaması sürecinde değerlendirmeler yaptık ve Kocaeli’de karar kıldık. Zaten Kocaeli’ye yabancı birisi değilim” dedi. Bitmez, teşkilat disiplini içerisinde çok yoğun çalışacaklarını vurgulayarak, “Öte yandan genel merkezin seçim kampanyasını da ben yürütüyorum. Bunun için ara sıra Ankara’ya gidip geleceğim” dedi.

 

MİTİNG İHTİŞAMLIYDI

Milli İttifak’ın vatandaş için bir umut haline geldiğini ifade eden Bitmez, “İlk mitingimizi Kocaeli’de yaptık. Kocaeli’deki katılım ve ihtişam bizi çok memnun etti. Ulusal medya bizi görmüyordu, Kocaeli mitingi ile birlikte görmeye başladı. Son 1 aylık süre içerisinde de bu ilgiyi sandığa en iyi şekilde yansıtacak çalışmayı yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

HER YERDE VARIZ

Türkiye’nin 81 ilinde seçime girdiklerini ifade eden Bitmez, “Türkiye’nin her bölgesinde etkili olan çok az partiden birisiyiz. Biz doğuda da varız, batıda da. Bu ittifak heyecanı tetikledi. Bize gelen iyi dönüşler umudumuzu artırdı. 7 Haziran’da çok başarılı olacağımıza inancımız tam” diye konuştu.

 

GENÇ SEÇMEN

Özellikle genç seçmenden büyük destek beklediklerini ifade eden Bitmez, “Bizden AK Parti’ye giden oyları döndürmek için elbette ki çalışmamız var. Fakat bizim için önemli olan, bu seçimde ilk defa oy kullanacak olan seçmen. Bu seçmenin sayısı 4 milyon. Onların dinamizminden de faydalanarak oy oranımızı artıracağız. Bunların her birisi çeşitli faaliyetlerle olacak” dedi.  

 

BARAJI YIKARIZ

Seçim sloganlarının, “Kendine gel, Saadet’e gel” şeklinde olduğunu kaydeden Bitmez, “Eğer millet kendine gelirse biz bu barajı yıkarız. Tabii ki bu süre içerisinde algı yönetimiyle de mücadele edeceğiz. Çünkü anket firmalarında parayı veren düdüğü çalıyor. Bakın firmalarla, iktidarla iş yapmayan yok. Bu nedenle bizi yok sayıyorlar” diye konuştu.

 

İKTİDAR VE MUHALEFET

13 yıl boyunca iktidar ve muhalefetin ülkedeki gerginleşmeden faydalandığını ifade eden Bitmez, “Çözüm sürecinde MHP, milliyetçilikten nemalandı. Ömür tarafta laiklik tartışmalarından CHP nemalandı. AK Parti bunların hepsinden kendine göre nemalandı. Yani, AKP’nin 13 yıl boyunca iktidarda kalmasının bir nedeni de muhalefet. Şimdi ise iş biraz daha ekonomiye kaydı. AK Parti’nin bundan rahatsız olduğunu görüyoruz” dedi.

 

DARBE ANAYASASI

AK Parti’nin darbe anayasasına sığınarak haksız bir kazanç elde ettiğini kaydeden Bitmez, “Örneğin baraj. 12 Eylül’ün barajını AK Parti savunuyor. İkincisi siyasetin finansmanı. 550 milyon liranın 300 milyonunu iktidar hazine yardımı ve seçim yardımı olarak alıyor. Böylelikle siyaset eşit şartlarda yapılmıyor. Biz gelince bu adaletsiz sistemi değiştireceğiz. Çünkü bizde inanç ve azim var. İnşallah netice alacağız” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız