FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

Bisikletler Sahiplerine Ulaştırıldı

İzmit Belediyesi tarafından başlatılan “Haydi Bisikletle Okula” projesi kapsamında 5. bisiklet dağıtımı 4 okulun katılımıyla gerçekleştirildi

19 Nisan 2016 Saat: 18:52
Bisikletler Sahiplerine Ulaştırıldı
Bisikletler Sahiplerine Ulaştırıldı

İzmit Belediyesi tarafından başlatılan “Haydi Bisikletle Okula” projesi kapsamında 5. bisiklet dağıtımı 4 okulun katılımıyla gerçekleştirildi

İzmit Belediyesi tarafından başlatılan “Haydi Bisikletle Okula” projesi kapsamında Doğu Kışla Parkı’nda Kazım Karabekir Ortaokulu, Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Evliya Çelebi Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerine bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi. 5.’si düzenlenen bisiklet dağıtım törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, muhtarlar, okul müdürleri ve aileler katılım gösterdi. Program Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin judo gösterisi ile başladı. Ardından öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okumasıyla devam etti.


ESKİDEN HAYALİMİZDİ
Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan şunları söyledi: “Çocukların ve annelerin gözlerinden sevinçleri okunuyor. Tabi ki böyle bir ortamda biz de mutlu oluyoruz. Bizim başkada bir amacımız yok zaten. Hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Atatürk İlkokulu benim ilkokulum. Biz de İzmit’in sokaklarında büyüdük. Açıkça söylemek gerekirse bizim böyle güzel okullarımız yoktu. Bisiklet bizim için büyük bir hayaldi. O günlerin şartları öyleydi. Ancak o zamanları geçtik. Şuan okullarımız pırıl pırıl. Eskiden en büyük bütçe savunmaya ayrılırdı. Ancak Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız sağ olsun en büyük bütçeyi eğitime ayırıyor. Biz de belediye olarak okul hizmet masasını bunun için kurduk. Okullarımızın sorunlarını oluştuğu anda hallediyoruz.


GÖSTERMELİK YAPMIYORUZ
Bu sene tüm 4. sınıflara basketbol topu dağıtımı da gerçekleştireceğiz. Bisiklet dağıtımımız son hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz 6. sınıflara tablet dağıtımını yapıyor. Belediyelerimiz çalışmaya devam ediyor. Ailelerimizin bazılarının durumu yok. Neden mahcup olsun çocuğuna karşı? Biz belediye olarak bu hizmetleri vererek sizleri düşünüyoruz. Bisiklet dağıtımı yapıyoruz ancak göstermelik yapmıyoruz. Hepsi kaliteli bisikletler. Öyle meslekler vardır ki bunlar parayla paha biçilemez. Bunlardan ilki doktorluktur. Canın bedeli parayla paha biçilemez. Bunlardan ikincisi de öğretmenliktir. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan o örnek şahsiyetler öğretmenlerdir. Bu yüzden dağıtımımızı öğretmenlere de yapıyoruz ki öğrencileri onları örnek alarak onlarda güvenli bir şekilde bisikletlerine binsinler. Hepinize bisikletleriniz hayırlı olsun.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız