FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Spor

Birlikspor’un İsmi Değişiyor

Körfezli iş adamı Ziya Tüzer, 20 Temmuz'da Birlikspor’a resmen sahip olacak. Tüzer takımda bir dizi değişiklikler yapacak

7 Temmuz 2016 Saat: 13:52
Birlikspor’un İsmi Değişiyor
Birlikspor’un İsmi Değişiyor

Körfezli iş adamı Ziya Tüzer, 20 Temmuz'da Birlikspor’a resmen sahip olacak. Tüzer takımda bir dizi değişiklikler yapacak

İki sene önce adı Körfez Futbol Kulübü olan, ancak ismi Kocaeli Birlikspor'a çevrilen kulübün Kırmızı Beyaz olan renkleri Yeşil ve Siyah olarak değiştirilmiş, logosu da Yeşil Siyah ağırlıklı renklerle yapılmıştı. Bu girişimler sonrasında kulüp ile Kocaeli halkı birbirinden ayrılmış ve Birlikspor'a olan tepki çığ gibi büyümüştü.  20 Temmuz'dan sonra kulübün yeni sahibi olacak olan işadamı Ziya Tüzer, Körfez'in gözbebeği kulübü özüne döndürmek ve Körfez'in kulübünü halkla barıştırmak için sıkı bir çalışma periyoduna girecek. Tüzer'in kısa bir süre içerisinde çözmesi gereken birçok konu bulunuyor. Bu konuların arasında kulübün ismi, rengi ve logosunda yapılacak olan değişiklikler yer alıyor.

 

RENKLER VE LOGO DEĞİŞECEK

Bu anlamda şirketin yeni yönetiminin, tüzük değişikliklerinin gerçekleşmesi için bazı kararlar alması gerekiyor. Kulübün renkleri ve logosundaki değişiklikler şirket yönetim kurulunun alacağı kararlar ve TFF'ye tebliğ edilecek evraklar sonrasında yapılacak. Renk ve logo değişikliği ile ilgili TFF'nin de, şirket yönetiminin aldığı kararları kabul etmesi gerekiyor. Kulüp içerisinde ve stat içinde Yeşil Siyah her hangi bir yazı ya da pankart olmamasına gayret edilecek ve formaların tamamı Kırmızı Beyaz olacak. Öte yandan şirketin yönetimi ve idari yapılanmasında da kapsamlı bir değişiklik yapılması öngörülüyor.

 

YENİ BİR İSMİ OLACAK

Önemli konuların başında kulübün yeni isminin ne olacağı geliyor. Başkan Tüzer, kulübün yeni adının Kocaeli Körfezspor olması için hareket etmeyi planlıyor ancak İzmit 42 Evler Mahallesi'nde bu isimle başka bir spor kulübü yer aldığı için federasyon "Futbol Kulüpleri Tescil Talimatı 3. maddesinin 2. bendine muhalefetten" bu isme onay vermeyecek. Bu ismin alınabilmesi için Dernekler Kanunu'na göre Kocaeli Körfezspor'un olağanüstü genel kurula gitmesi ve kulübün adının değişmesi ile ilgili tüzük değişikliğini yapması gerekiyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız