FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bırakın Şu ROMANLARIN Yakasını

Ne zaman seçim olsa ilk siyaset onlar üzerinden yapılır çünkü yardıma yatırıma ve desteğe en çok ihtiyacı olan onlardır.Ne zaman bir siyasetçi şov yapmak istese hep onların saf duyguları kullanıldı. B

28 Kasım 2013 Saat: 14:21
Bırakın Şu ROMANLARIN Yakasını
Bırakın Şu ROMANLARIN Yakasını

Ne zaman seçim olsa ilk siyaset onlar üzerinden yapılır çünkü yardıma yatırıma ve desteğe en çok ihtiyacı olan onlardır.Ne zaman bir siyasetçi şov yapmak istese hep onların saf duyguları kullanıldı.

Bu sadece bizim ülkemizde yaşanmadı Avrupa’nın birçok ülkesinde de bu böyle oldu.Fransa sosyalist hükümeti nisan ayında yapılacak yerel secimler öncesinde romanlara savaş açarak ülke dışına çıkarmaya çalıştı.Nedeni ise roman vatandaşların yaşam tarzı Fransızların yaşam tarzına uymamasıydı.Sadece Fransa’da bu ayıp yaşanmadı daha kısa bir süre önce İsviçre’de yüzlerce çocuğun sırf anne babaları Romen olduğu için potansiyel suçlu görünerek fişlendiği haberlerini okuduk ve izledik.

Diyeceksiniz ki ya bizim Romanlar? Biz Avrupa kadar kötü durumda değiliz en azından fişleyici ve sınır dışı edici bir eylemde bulunulmadı.Eskisine göre önemli adımlar atıldı hatta Roman açılımı bile yapıldı.Zorunlu eğitim sayesinde Roman çocukların son yıllarda eğitime katılması önemli ölçüde arttı.Hatta hükümetin konut açılımı sayesinde yaşam koşulları da biraz olsun iyileştirilmeye çalışıldı.

İzmit’te de mart yerel seçimleri öncesinde roman vatandaşlar üzerinde oy kapma yarışı şimdiden başladı.CHP, AK Parti ve MHP secimler öncesinde ilk ziyaretlerini Roman vatandaşlara yaptı.MHP Roman vatandaşların Kocaelispor sevgisini önlerine koyarak oy alma telaşında CHP Sefa Sirmen önderliğinde Romanları kucaklama peşinde.İzmit’te belediyeye giden yol sanki fatih mahallesinden Yenidoğan mahallesinden Gültepe mahallesinden geçiyor.Mahallelerine kahvehanelerine giden her siyasi partiliyi o ya da bu parti ayırt etmeden sevgiyle karşılayan roman vatandaşların aslında siyasilerden pek öyle abartılı istekleri de yok.Onlar ne ihale peşinde nede öyle menfaat peşindeler.Onların istediği yaşam tarzlarına karışılmaması birde kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmek.Ne siyasetçiyi bir köşeye çekip özel istekte bulunuyorlar nede masa başı oyunların peşindeler.

Velhasıl kelam demem o ki bırakın artık romanlar üzerinden siyaset yapmayı onların saf duygularını iş vaadi para vaadi vererek kandırmayı.Umut vermeyin verecekseniz iş verin aş verin.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız