CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu8.08° C / 9° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BİR EMEKLİLİK MÜJDESİ DAHA...

Emeklilik için yaşa takılanlara bir müjde daha geldi. Yaşı beklemeden daha düşük maaşla erken emekli olacakların sağlık giderlerini de SGK karşılayacak. 5 MİLYON KİŞİ BÜYÜK HEYECAN İÇERİSİNDE Emeklili

1 Nisan 2013 Saat: 09:40
BİR EMEKLİLİK MÜJDESİ DAHA...
BİR EMEKLİLİK MÜJDESİ DAHA...

Emeklilik için yaşa takılanlara bir müjde daha geldi. Yaşı beklemeden daha düşük maaşla erken emekli olacakların sağlık giderlerini de SGK karşılayacak.

5 MİLYON KİŞİ BÜYÜK HEYECAN İÇERİSİNDE
Emeklilik için prim günü ve yıl şartlarını tamamlayıp yaşı bekleyen 5 milyon kişi büyük bir heyecan içerisine girdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in talimatının ardından harekete geçen bürokratlar, bu kişilerin mağduriyetini gidermeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Üzerinde durulan en önemli formül, bu kişilerin daha düşük maaşla erken emekli olması. Bu şekilde daha düşük de olsa emekli maaşına kavuşacak olan kişiler, böylece sağlıktan da yararlanacak.
PRİM ÖDEMEYECEK
Çünkü yaşı bekleyenlerin, çalışmıyorlarsa veya eşi ya da çocuğunun sağlık yardımından yararlanamıyorlarsa, gelir testi yaptırarak genel sağlık sigortası primi ödemesi gerekiyor. Bu kişiler, erken emekli olunca genel sağlık sigortası primi ödemesine gerek kalmadan, yeniden sağlık şemsiyesine kavuşacak.

KADINLAR DA ERKEN EMEKLİLİĞİ BEKLİYOR
Çalışan kadınları çocukla barıştırmak ve kadın istihdamının teşvik edilmesi için de çalışmalar hızlandırıldı. Bakan Çelik, şu an 1 çocuk doğuran kadına 2, 2 çocuk doğurana da 4 yıl prim borçlanması hakkı bulunduğunu hatırlatarak, "2 çocuk, 3 çocuğa çıkabilir" demişti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız