CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.57° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BİR DOPİNG SKANDALI DAHA

Halterde, 23 Yaş Altı Milli Takımında yer alan 16 sporcunun doping yaptığı ortaya çıktı. Sporcuların testlerinde yasaklı Stanozolol maddesinin çıktığı tespit edildi. SPORCULARIN İSİMLERİ GİZLİ TUTULUY

19 Şubat 2013 Saat: 00:05
BİR DOPİNG SKANDALI DAHA
BİR DOPİNG SKANDALI DAHA

Halterde, 23 Yaş Altı Milli Takımı'nda yer alan 16 sporcunun doping yaptığı ortaya çıktı. Sporcuların testlerinde yasaklı 'Stanozolol' maddesinin çıktığı tespit edildi.

SPORCULARIN İSİMLERİ GİZLİ TUTULUYOR

Hasan Akkuş'un istifası sonrasında genel kurula kadar federasyon başkanlığı görevini yürüten Zeki Türkeş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, aralık ayı içinde yapılan iç denetim sonrasında, 23 Yaş Altı Milli Takımı'nda yer alan 16 sporcuda doping kapsamına giren 'Stanozolol' maddesine rastlandığını söyledi.

HİDAYET'E 20 MAÇ DOPİNG CEZASI


Öte yandan, geçen hafta da Orlando Magic forması giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun doping aldığı ortaya çıkmıştı. Türkoğlu, NBA'in doping politikasına aykırı madde kullanmaktan dolayı 20 maç ceza almıştı. Cezası boyunca takımından ücret alamayacak olan milli oyuncu şu açıklamayı yapmıştı:


"Türkiye'ye geçen yaz döndüğümde antrenörüm bana omuz sakatlığımın daha hızlı iyileşmesi için bir ilaç verdi. Bu ilacın yasaklı olduğunu bilmiyordum ve almadan önce bunu kontrol etmedim.


Vücuduma giren maddeden ötürü tüm sorumluluğu üstleniyorum. Bu tamamen benim suçum ve Orlando Magic organizasyonundan, ligden, takım arkadaşlarımdan ve Magic taraftarlarından özür dilerim. Birçok insanı yüzüstü bıraktığımı biliyorum ve hatamdan ötürü çok üzgünüm"

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız