FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Binler Barış İçin Yürüdü

DİSK, KESK, TMMOB, TTB önderliğinde İzmit’te yine terör lanetlendi. Bütün sendikaları ve siyasi partileri yarınlara sahip çıkmaya davet eden KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal, “Ankara’ya gidenlerin tek amacı; barış hemen barış şim

13 Ekim 2015 Saat: 17:07
Binler Barış İçin Yürüdü
Binler Barış İçin Yürüdü

DİSK, KESK, TMMOB, TTB önderliğinde İzmit’te yine terör lanetlendi. Bütün sendikaları ve siyasi partileri yarınlara sahip çıkmaya davet eden KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal, “Ankara’ya gidenlerin tek amacı; barış hemen barış şimdi diye haykırmaktı” dedi

Günlerdir DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve birçok sivil toplum kuruluşunun Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısını lanetleme mitingi bugün de gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu yürüyüş saat 12:30’da birçok sendika üyesinin Merkez Bankası önünde toplanmasıyla başladı. Yürüyüşe katılanlar arasında; HDP Milletvekili Ali Haydar Konca KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal, DİSK Dönem Sözcüsü Vedat Küçük, TMMOB İKK Sekreteri Arsal Arısal, Eğitim- Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, TÜMBEL- Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, BES Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş, EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ve birçok sivil toplum kuruluşu üyesi vardı.

 

KENDİ ÖNLEMLERİNİ ALDILAR

Kendi güvenlik önlemlerini kendileri alan ve Yürüyüş Yolu’nun her iki tarafına bariyer çekti. Gurup, “Hırsız, katil Erdoğan, “Yaşasın özgürlük mücadelemiz” ve “Faşizme karşı omuz omuza’’ sloganları Sabri Yalım Parkına ulaştı. Parka gelen grup, 10 Ekim’de Ankara Ulusta’ki patlamada hayatını kaybeden arkadaşları için ilk olarak saygı duruşunda bulundu. Grup daha sonra patlamada hayatını kaybedenlerin isminin yazılı olduğu kartonları isimlerin tek tek okunmasıyla “Burada” sloganlarıyla yan yana dizdi ve kartonların üzerine karanfil bıraktı.

 

BOMBALARI TANIYORUZ

Ankara’ya gidenlerin tek amacının barış olduğunu dile getiren KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal, “Ankara’ya gidenlerin tek bir ortak talebi vardı. ‘Barış hemen barış şimdi’ diye haykırmaktı. Ancak katiller savaşı durdurmak için mücadele veren bizleri durdurmak isteseler de biz ‘barış’ demeye devam edeceğiz” dedi. Kartal, sözlerine şu şekilde devam etti: “Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız. Hiç kimse bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs’ta Adana ve Mersin’deki, 5 Haziran’da Diyarbakır’daki, 20 Temmuz’da Suruç’taki patlamalardan tanıyoruz.”

 

İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ

Patlamalarda AKP’yi hedef gösteren Kartal, “Katliamı yapanlardan hesabı soruluncaya kadar peşlerini bırakmayacağız. 20 gün önce Ankara Valiliği’ne bildirimin yapılmış olan mitingde bu katliamın yaşanması. Ankara Valiliği’nin, İçişleri Bakanlığı’nın, MİT ve AKP’nin büyük bir zafiyetidir. Bu tertibi görmeyen, yaralıların hastanelere taşınmasında en ufak bir çaba sarf etmeyen Ankara Valisi’ni ve Emniyet Müdürü’nü derhal istifaya çağırıyoruz. Patlama hemen yanı başımızda oldu. Patlamanın dibindeydik ve ambulanslardan önce alana TOMA’lar gönderildi. Katiller Suruç’taki bombayı patlatanlardır” şeklinde konuştu.

 

Bütün vatandaşları barışı savunmaya davet eden Kartal, “Bütün vahşetinizle, bütün şiddetinizle, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bizi korkutmaya, bizi yıldırmaya, bizi sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz: Korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve affetmeyeceğiz” şeklinde seslendi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız