FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bingöl, Adaylık Yoluna Yeniden Çıktı

AK Parti’den aday adaylığı için Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ndeki görevinden istifa eden Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Aday adaylığı ve adaylık sürecinin sonucuna bakmaksızın Yeni Türkiye idealine bütün benliğimle hizmet etmeye

2 Eylül 2015 Saat: 10:13
Bingöl, Adaylık Yoluna Yeniden Çıktı
Bingöl, Adaylık Yoluna Yeniden Çıktı

AK Parti’den aday adaylığı için Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ndeki görevinden istifa eden Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Aday adaylığı ve adaylık sürecinin sonucuna bakmaksızın Yeni Türkiye idealine bütün benliğimle hizmet etmeye devam edeceğim” dedi

7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olan fakat listede değerlendirilmeyen Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, yeniden aday dayı oluyor. aday adaylığı için Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ndeki görevinden istifa eden Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, başvurusunu yarın AK Parti İl Başkanlığı’na yapacak. 


YENİDEN SANDIK 
Bingöl, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “7 Haziran seçimlerinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ndeki görevimden istifa ettim. Milletvekili adaylığı için AK Parti İl Başkanlığı’na aday adaylığı başvurumu yaptım. AK Parti’nin geliştirdiği karar süreçleri sonunda oluşan 11 kişilik liste için var gücümle çalıştım. Seçim Koordinasyon Merkezinin verdiği görevleri harfiyen yerine getirdim. Seçimden sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ndeki görevime geri döndüm. 7 Haziran’da ortaya çıkan siyasi sonuçlar, bütün çabalara rağmen bir hükümet formülü üretemedi. Anayasa’nın öngördüğü süre ve yöntemler tamamlandığından ülkeyi seçime götürmek üzere bir Seçim Hükümeti kuruldu. 1 Kasım 2015 tarihinde yeniden sandığa gideceğiz. 


İSTİFA ETTİM
1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı olmak üzere bugün (dün) itibarıyla görevimden istifa ettim. Tekrar seçimde, milletvekili adaylığı için başvurumu tekrar yapacağım. Seçildiğim takdirde, AK Parti tarafından temelleri atılan Yeni Türkiye’nin yükselme ve gelişimine, ülkemizin ve coğrafyamızın kaderini yakından ilgilendiren kronik sorunların çözümüne, Yeni Anayasa çalışmalarına ve siyasal AR-GE faaliyetlerine milletvekili olarak katkı sunmak istiyorum. Aday adaylığı ve adaylık sürecinin sonucuna bakmaksızın Yeni Türkiye idealine bütün benliğimle hizmet etmeye devam edeceğim.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız