FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BİLİNÇLİ TARIM VERİMLİ ÜRÜN

KÖYLÜLER BİLGİLENDİRİLİYOR Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarımda verimi artırarak köylerde kalkınma sağlamak için çiftçilere modern üretim teknikleri konusunda destek vermeye devam ediyor.Kocaeli’deki

29 Ocak 2013 Saat: 14:18
BİLİNÇLİ TARIM VERİMLİ ÜRÜN
BİLİNÇLİ TARIM VERİMLİ ÜRÜN

KÖYLÜLER BİLGİLENDİRİLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarımda verimi artırarak köylerde kalkınma sağlamak için çiftçilere modern üretim teknikleri konusunda destek vermeye devam ediyor.Kocaeli’deki 244 köyün tamamında yapılan çalışmalarla köylüler sudan toprağa kadar tarım elemanlarının nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgilendiriliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan ziraat mühendisleri, tarımsal üretim teknikleri kapsamında bugüne kadar 415 tarımsal işletmede (sera, tarla ve bahçe) teknik incelemelerde bulundu.

Tarımsal üretim yapan çiftçilerin sağlık koşullarına uygun üretim yapması için üretim sahalarında kullanılan suların değerleri ve toprak analizleri yapıldı.

Toprak analizi uygulamasının yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında tarla, bahçe ve seralardan 460 adet toprak numunesi alınarak sonuçları çiftçilere anlatıldı.

Çiftçiler özellikle organik gübre kullanmaları yönünde teşvik ediliyor.Toprak analizleri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte kurulan Toprak Analiz Laboratuarında ücretsiz olarak yapılıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız