FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.94° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bilim Merkezine 20 Bin Ziyaretçi

Kocaeli Bilim Merkezi, açıldığı ilk ay yoğun ilgi gördü

18 Mayıs 2015 Saat: 16:24
Bilim Merkezine 20 Bin Ziyaretçi
Bilim Merkezine 20 Bin Ziyaretçi

Kocaeli Bilim Merkezi, açıldığı ilk ay yoğun ilgi gördü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bilimi sevdirmek ve Kocaelilileri bilimle buluşturmak için yaptığı vizyon projesi Kocaeli Bilim Merkezi, kapılarını açtığı ilk ay yoğun ilgi gördü. 18 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılan Bilim Merkezi, bir ayda 20 bin ziyaretçiyi ağırladı.

 

HAFTANIN 6 GÜNÜ AÇIK

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi, her yaştan ziyaretçiyi ağırlıyor. Bilimsel düzenekleri, atölye ve etkinlikleriyle hem eğlendiren hem de öğreten Bilim Merkezi haftanın altı günü açık.

 

170 DÜZENEK VAR

Bilim Merkezi’nde toplam 170 düzenek var. Bilim merkezinde bulunan galeriler: Algı ve Gerçeklik Galerisi: Beynimizin algıladığı ile gerçek olan olaylar arasındaki farkı bize anlatan içerisinde optik, zihin, yanılsamalar, Ses, Işık, Görme konularının bulunduğu 71 adet uygulamalı bilimsel düzeneğin bulunduğu galeridir. Çevremizdeki Dünyayı Keşfedin Galerisi: Ses, ışık, hareket, zihin gibi konuların daha kolay anlaşılması ve öğrenildiği halde denenme imkanı olmayan konular bu galeride denenebilecek. Bu galeride toplam 49 düzenek bulunmakta.

 

BİLİMİN SULTANLARI BİLİM MERKEZİ’NDE

Müslüman bilim adamlarının keşif ve icatlarını Bilim Merkezi’nde tanıyın. Dünyanın ortak mirası olan bilime öncülük eden Müslüman bilim insanlarının icat ve keşiflerinin uygulamalı, interaktif ve görseller olarak sunulacağı Bilimin Sultanları sergisinde; uçuş öncüleri, İslami astronomi dünyası, matematik-sanat ve mimari, ileri teknoloji ve buluşlar, tıbbi buluşlar ve keşifler, bilgelik evi, optik bilimlerin temeli, su tulumbaları, en büyük kâşifler olmak üzere dokuz bölüm yer almakta.

 

ATÖLYE İÇİN RANDEVU ALINMALI

Hafta içi ve hafta sonu ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik atölye düzenleyen Bilim Merkezi hem eğlendiriyor, hem de öğretiyor. Bilim Merkezi’nin 325 75 59 No’lu telefonundan atölyeler için randevu alınabilir. www.kocaelibilimmerkezi.com ve Bilim Merkezi’nin sosyal medya adreslerinden merkez ile ilgili gelişmeler takip edilebilir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız