FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.93° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bilal Erdoğan Cami Açtı

İşadamı Talip Kahraman ve MİKAV Onursal Başkanı Şevki Yılmaz tarafından yaptırılan Hacı Fatma Kahraman Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın katılımıyla açıldı

12 Haziran 2015 Saat: 16:10
Bilal Erdoğan Cami Açtı
Bilal Erdoğan Cami Açtı

İşadamı Talip Kahraman ve MİKAV Onursal Başkanı Şevki Yılmaz tarafından yaptırılan Hacı Fatma Kahraman Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın katılımıyla açıldı

Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV) Onursal Başkanı ve ilimizin tanınmış simalarından olan, Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz ile iş adamı Talip Kahraman birlikte yaptırmış olduğu Hacı Fatma Kahraman Camii açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan!ın oğlu TURGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşen açılış törenine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Adnan Kamil Yılmaz, MİKAV Onursal Başkanı Şevki Yılmaz ve davetliler katıldı. Geçtiğimiz yıl temeli atılan cami bir yıl gibi bir sürede tamamlandı. Selçuklu mimarisine göre yapılan camii iki buçuk katlı ve toplam bin 500 kapasitede. Cami, Atatürk Havaalanı karşısında bulunan camiinin birebir aynısı olarak yapıldı. Caminin açılışı öncesinde temizlik ekipleri çevrede düzenlemeler yaptı. Bilal Erdoğan'ın da katılımı dolayısıyla çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Bilal Erdoğan, camiye Şevki Yılmaz, AKP milletvekilleri Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile birlikte geldi. Vatandaşların ilgisi ile karşılaşan Erdoğan, vatandaşlarla sohbet etti. Açılış öncesinde Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Açılış konuşmasını yapan Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, “Bu camiinin açılışının farklı olmasının sebebi, eski ile yeninin bir arada olması ve bu camii yapılırken hiçbir kimseden herhangi bir yardım talebinde bulunulmamıştır. Kahraman ailesi, her türlü masrafını görmüştür. Sadece açılış olarak düşünülmedi, camiye cemaat yetiştiren bir müessese de onun yanında yer almaktadır" dedi. Ardından camiyi yaptıran Kahraman ailesi adına Talip Kahraman konuştu. Kahraman, "Biz bu hayır eserlerini yaptırırken, maddi ve manevi destek vereni bizi yetiştiren annem Hacı Fatma Kahraman'a teşekkürü borç bilirim. Camiinin bulunduğu arsayı hibe etmek için uğraşan çalışanlara, Şevki Hoca'ma, burada çalışanlara, Adem Ekşi'ye de teşekkür ederim” diye konuştu.

 

ÜLKEDE CAMİİLER YAKILDI

TURGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini belirterek sözlerine başladı. Erdoğan, "Şevki hocamız ısrarla davet etti. Kıramazdık. Bütün ümmete hayırlı olsun. Cumhuriyet tarihimizde Müslümanlar için talihsiz dönemler oldu. 20 bine yakın cami ve eserlerinin yakıldığını bilmeyen kalmadı sanırım. Daha sonra 28 Şubat sürecini yaşadık. Ancak bugün son 13 yılda açılan yolların, kapıların, tekrar kapanmamasının teminatı, bu akademilerde, Kur'an kurslarında yemişen gençlerin çalışmaları ile olacaktır. Bugün hamdolsun, halkımızın teveccühünden başka bir şey değildir. İmam Hatip okullarında 1 milyon öğrenci var. Kur'an kurslarımıza hiç olmadığı kadar ilgi var. Bu dünyaya gelmemizin sadece kulluk için olduğunun bilincinde olarak yetiştirilen gençlerimiz, geleceğimizi daha aydınlık kılacaktır. Bu tür açılışlar ümmet için çok önemlidir" dedi.

 

CAMİİLER VE OKULLAR BARIŞTI

MİKAV Onursal Başkanı Şevki Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Bu yeri bize aldırtan o bilinmeyen kahramanımız Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bizi başından beri yalnız bırakmayan Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş'e de teşekkür ederiz. Burada bir mahallemizin ihtiyacı gideriliyor. Mahallemize hediye edilmiştir. Camilerin örnek olması lazım. Avrupa'da kiliseler anaokulu gibidir. Ben de çok düşündüm, bizim de camilerimiz anaokulu gibi olacak mı, diye. Bu ülkede Fetret dönemi bitti, camii ve okul barıştı. Allah bu ülkeyi bir daha eski karanlık günlere döndürmesin. Türkiye dünyanın anası olacaktır. Allah nurunu tamamlayacak, Türkiye'nin önünü hiçbir güç açamayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

GÜZELOĞLU PLAKET VERDİ

Kocaeli milletvekilleri adına konuşan AKP Milletvekili Zeki Aygün, “Bu milletin üstüne çuvallananlar Batı medeniyetidir. Batı medyası, ‘AKP'ye oy vermeyin HDP'ye verin’ dedi. Buradaki taşeronları da iyi çalıştı. Ama biz de dersimizi aldık, yolumuza bununla devam edeceğiz” dedi. Törene sonradan katılan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “En büyük zenginliğimiz olan birlik ve beraberliğimizi Allah daim etsin” diyerek kısa bir konuşma yaptı. Ardından Vali Güzeloğlu, Talip Kahraman ve annesi Hacı Fatma Kahraman'a teşekkür plaketi verdi. Son olarak açılışı yapılan camide protokol üyeleri ilk cuma namazını birlikte kıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız