FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Beyaz Kalpler, Emeklerini Sergiledi

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri, Cam Boncuk Sergisi açtı.

20 Nisan 2015 Saat: 13:10
Beyaz Kalpler, Emeklerini Sergiledi
Beyaz Kalpler, Emeklerini Sergiledi

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri, Cam Boncuk Sergisi açtı

Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi Cam Boncuk Atölyesi öğrencileri, Dolphin AVM’de Cam Boncuk Sergisi açtı. Cam boncuk sergisine yoğun ilgi gösteren ziyaretçiler, ürünleri oldukça beğendi. Özellikle kadın ziyaretçilerin ilgi gösterdiği sergide öğrencilerin yaptığı kolye, yüzük, küpe, lale ve tespihlerden gözlerini alamadı.


HARÇLIK KAZANDILAR
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri, altı ayda ustalaştıkları cam boncuk kursundan çeşitli şekillerde üretim gerçekleştirdiler. Açtıkları sergide el emeği göz nuru ürünlerini satma fırsatı yakalayan öğrenciler, emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadı.


OLDUKÇA KEYİFLİ
Beyaz Kalpler Eğitim ve Oryantasyon Merkezi’nde emeklerinin karşılığını alan öğrencilerden Gülizar, “Emeklerimin karşılığını almak oldukça keyifliydi” dedi. Ayrıca öğrencilerden bir diğeri Emin, “Ürettiğimiz ürünleri satabileceğimizi düşünmüyorduk, satılması kendi emeğimizin karşılığını almamız, bizlerin bu işe sarılmasını sağladı” dedi.


BEYAZ KALPLER NEDİR?
12-18 yaş arasındaki sosyal risk grubunda bulunan çocuklar uzman personeller tarafından saha çalışması yapılarak bulunuyor. 1 ayı kapsayan inceleme süresince psikolog ve sosyologlar tarafından çocukların aileleri ve sosyal çevreleri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. 1 yıl süre ile merkezden eğitim alabilen gençlerin toplum içerisinde daha etkin ve faydalı hale gelebilmeleri amaçlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Oryantasyon Merkezi’nde öğrenciler drama, aşçı yardımcılığı, servis elemanlığı, cam boncuk, ritim, spor gibi birçok alanda boş zamanlarını değerlendirerek, hem öğreniyorlar hem de kaliteli ve keyifli zaman geçiriyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız