CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli13.34° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BENAGO TESTİ OKULLARDA UYGULANIYOR

İzmit Belediyesi ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen ve İzmit sınırları içerisindeki tüm lise son sınıf öğrencilerine uygulanacak olan Benago Testi, okullarda uygulanmaya başl

28 Şubat 2013 Saat: 14:00
BENAGO TESTİ OKULLARDA UYGULANIYOR
BENAGO TESTİ OKULLARDA UYGULANIYOR

İzmit Belediyesi ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen ve İzmit sınırları içerisindeki tüm lise son sınıf öğrencilerine uygulanacak olan Benago Testi, okullarda uygulanmaya başladı.

İzmit sınırları içerisindeki tüm lise son sınıf öğrencilerine uygulanacak olan, İzmit Belediyesi ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen proje Benago Testi, okullarda uygulanıyor.

Benago Testi’nin İzmit’te eğitim gören 4 bin 852 son sınıf öğrencisine uygulanacağını ifade eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gültepe Mahallesi’nde hizmet veren İnkılap Ticaret Meslek Lisesi 12-B sınıfında yapılan uygulamaya katıldı. Okul Müdürü İbrahim Yıldırım, Tarih Öğretmeni Serpil Suçeken ve Rehber Öğretmen Tansel Bilgin’in hazır bulunduğu uygulamada 68 öğrenciye meslek testi uygulandı.

Okullarda uygulanmakta olan meslek değerlendirme testlerinin sonuçları her öğrenci için ayrı ayrı hazırlanarak öğrencilere teslim edilecek.

Testin uygulamasına bizzat katılarak meslek seçiminin insan hayatındaki en önemli seçimlerden biri olduğunu öğrencilere hatırlatan Doğan öğrencilerden meslek seçimi yapmadan önce kendilerini çok iyi analiz etmelerini ve meslekleri araştırmalarını istedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız