FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

"Belki Ankara Patlaması Bile Yaşanmazdı"

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Başiskele İlçe Danışma Kurulu toplantısında muhalefeti sert bir dille eleştirdi.

18 Mart 2016 Saat: 11:04
"Belki Ankara Patlaması Bile Yaşanmazdı"
"Belki Ankara Patlaması Bile Yaşanmazdı"

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Başiskele İlçe Danışma Kurulu toplantısında muhalefeti sert bir dille eleştirdi. Aygün, “Ülkemizde o kadar terör olayları yaşanırken muhalefetin tek derdi hükümeti yıkmak. Bu kadar bölücü bir muhalefet olmasa belki Ankara patlaması bile yaşamazdık” dedi

AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 43’üncü danışma kurulu toplantısı Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma kurulu toplantısına AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İlçe Başkanı Şahin Talus, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra ve çok sayıda partili katıldı. Danışma kurulu toplantısında konuşan Milletvekili Zeki Aygün, muhalefet partililerini sert bir dille eleştirdi. Aygün, “O kadar terör olayı yaşanırken muhalefetin tek derdi hükümeti ve Erdoğan’ı devirmek. Bu kadar bölücü bir muhalefet olmasa, birlik olmaya çalışsak biz Ankara patlamasını bile yaşamazdık” diye konuştu.DEFALARCA BİRİNCİ OLDU

Danışma kurulu toplantısında açılış konuşmasını AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus gerçekleştirdi. Talus, “Terör olayları birlik ve beraberliğimize yapılan bir saldırıdır. Biz yarın kutlayacağımız Çanakkale Zaferini kutlayacağız. Biz Türkiye’de doğduk. Türkiye’de öleceğiz. Başiskele’de her zaman birlik ve beraberlik içinde olmuştur. 10 kişiden 7’si AK Parti’yi tercih etmiştir. Biz TPS’de hem Türkiye birinciliği hem de ikinciliğini defalarca elde ettik” şeklinde konuştu.

 

İSTİKLAL ECDADDAN
İSTİKBAL AK PARTİ’DEN

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün yaptığı konuşmada dikkat çekici ifadeler kullandı. Aygün, “Terörün temizliği sırasında zihin temizliği yapmak lazım. Hem doğuda hem de batıda. Olayların çıkış sebeplerini iyi analiz etmeliyiz. Terörün olmasının sebebi yüz yıl önce o ecdadın kanlarıyla canlarıyla bu ülkeyi almasıydı. Haçlı torunları Osmanlı’yı yıktı. Petrole sahip olmak için bizi uyuttular. Bunu alfabemizden anlayın. Uyuyan Türkiye’yi AK Parti ve Erdoğan uyandırdı. İstikbali AK Parti kazandırdı. Niye Erdoğan hedefte çünkü olayın özü bu” ifadelerini kullandı.

 

MUHALEFETİN SUÇU

Muhalefet partilerinin ülkeye büyük zararlar verdiğini ifade eden Zeki Aygün, “Demokratik yönden bizi yıkamadılar. Gezi ve Kobani ile yıkmak istediler. Halk 1 Kasım’da tokadı gösterdi. Yüz yıl önce benim ecdadım bugünü görüyor. Bizim insanımız görmüyor. Çok şükür Ak kadrolar bunu gördü. Hala harçlıların ekmeğine yağ sürenler var. Hala AK Partiyi düşürmek, Erdoğan’ın indirmek için bunları yapıyorlar. Yapıcı değil bölücü davranıyorlar. Eğer muhalefet bu şekilde davranmasa Ankara’daki bombalı patlama bile belki yaşanmazdı. Muhalefet ülkeyi birleştirmek yerine daha da ayrıştırmak için çalışıyor” dedi.

 

7 YILDIZLI KENT

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz yaptığı sunumda 2014 yılından bu yana kadar ki çalışmalarını anlattı Ayaz, “Öyle bir Başiskele ki  bu ilçeye 7 tane yıldız takacağımız dediğimize, kiminin kulak arkası ettiği, başarınca ise takdir ettiği bir Başiskele. Hepimiz birbirimizin kuyusu kazmadan çalıştık. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda kimseyi ötekileştirmedik. Başiskele halkı bizi hep bir numara yaptı. Bizde onun karşılığını yaptığımız çalışmalarla verdik. Güney otoyolu projesini hayata geçirdik. Eğer bu yarım kalsaydı Başiskele’nin yıldızları sönmüştü. 7 yıldızlı Başiskele’nin 7 yıldızını kimse merak bile etmedi. 7 yıldız huzur, doğa, turizm, sağlık, eğitim, konum ve yatırımı teslim ediyor” dedi.

 

BURASI DÜNYANIN MERKEZİ

Sözlerini devam ettiren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Sağlıkta yıldızımız sönüktü. İlçe Başkanımız buraya bir hastane yapma sözü verdi. 30’un üstünde özel okulumuz var. Her sınavda başarılı oluyoruz. Kocaeli’nin en büyük kız meslek lisesini inşallah ilimizde temeli atılacak. Yürüyerek karayoluna insek Türkiye’nin her yerine ulaşım sağlayabiliyoruz. Burası dünyanın merkezi” diye konuştu.EN ÖNEMLİ İŞ

Büyükşehir yasasının önemine vurgu yapan Başkan Ayaz, “AK Parti’nin iktidarında yapılan en önemli yatırım kesinlikle çıkarılan Büyükşehir yasasıdır. Bu yasa tüm belediyelerin önünü açtı. Ben Yeniköy Belediye başkanlığı dönemimden hatırlıyorum. O kadar çok işe gücümüz yetmiyordu ki. Şimdi gerek Başiskele Belediyesi gerekse Büyükşehir Belediyesi her işi hallediyor. Her yere elimiz yetişiyor. En ufak mahallelerimizi bile kartpostal görünümüne getirebiliyoruz. Bunun en büyük sebebi Büyükşehir yasasıdır” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız