FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BELEDİYELERE KÖTÜ HABER

Dün ilimize gelen çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK İl Müdürlüğü’nü de ziyaret etti. Bakan Çelik, ilimizdeki belediyelerin SGK’ya biriken borçlarını öğrenince hayli şaşırdı ve bir şek

12 Ocak 2013 Saat: 12:20
BELEDİYELERE KÖTÜ HABER
BELEDİYELERE KÖTÜ HABER

Dün ilimize gelen çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK İl Müdürlüğü’nü de ziyaret etti. Bakan Çelik, ilimizdeki belediyelerin SGK’ya biriken borçlarını öğrenince hayli şaşırdı ve bir şekilde tahsil edilmesini istedi.

Vali Ercan Topaca ile birlikte SGK İl Müdürlüğü’nü ziyaret eden Bakan Çelik’i, SGK İl Müdürü Nurettin Nacar ve kurum personeli karşıladı. Vali Ercan Topaca, Bakan’a SGK’nın ilimizdeki durumu hakkında bilgi verdi. Topaca, Kocaeli’deki 13 belediyenin SGK’ya 167 milyon TL’si gecikme faizi olmak üzere yaklaşık 400 milyon TL borcu bulunduğunu söyledi. İlimizdeki belediyeler, Türkiye genelinde SGK’ya en çok borç takan belediyeler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Toplam 400 milyon TL’ye ulaşan prim borçlarının 120 milyon TL’si Büyükşehir’e kalan bölümü ilçe belediyelerine ait.

Bakan Faruk Çelik, Vali’den ilimizdeki belediyelerin borç dökümünü istedi. Çelik, Vali ve SGK İl Müdürüne “Belediyelerden borçlarına karşılık gayrimenkul alalım. Yasalar, arazi veya binaların borç karşılığı alınmasına izin veriyor” dedi. Belediyeler, çalışan personelin ücretlerinden sigorta primlerini kesiyor, ancak bunları SGK’ya yatırmıyor. Bazı belediyelerin bugüne kadar hiç sigorta primi yatırmadığı bildiriliyor. SGK harekete geçerse, ilimizdeki pek çok belediye gayrimenkullerini kaptırma riski ile karşı karşıya kalacak.

SGK’daki sunumu sırasında Vali Ercan Topaca, Bakan Çelik’e İşkur’un şehir merkezindeki binasının satılmasını, kurumun başka bir binaya taşınmasını önerdi. Çelik, ilimizdeki eczacıların SGK’dan kaynaklanan sıkıntılarının çözümü konusunda da söz verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız