FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.47° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Belediye Personeline Yüzde 5 Zam

Kandıra Belediye Meclisi’nin Ekim ayı oturumunda belediyede çalışan kadrolu işçilere yüzde 5 zam verilmesi onaylandı.

6 Ekim 2015 Saat: 13:53
Belediye Personeline Yüzde 5 Zam
Belediye Personeline Yüzde 5 Zam

Kandıra Belediye Meclisi’nin Ekim ayı oturumunda belediyede çalışan kadrolu işçilere yüzde 5 zam verilmesi onaylandı.

Kandıra Belediye Meclisi’nin Ekim ayı oturumunda 7 gündem maddesi görüşüldü. Birinci gündem maddesinde görüşülen Kandıra Belediyesi 2016 yılı mali bütçesi oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. İkinci gündem maddesinde görüşülen Kandıra Belediyesi 2016 yılı gelir bütçesi de oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 

KADROLU PERSONELE YÜZDE 5 ZAM

Üçüncü gündem maddesinde plan ve bütçe komisyonu tarafından hazırlanan rapora ilişkin Kandıra Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçilere toplu iş sözleşmesi yapılıncaya kadar yüzde 5 zam verilmesi görüşüldü ve oy birliği ile onaylandı. Dördüncü gündem maddesinde Kandıra Belediyesi’nin hissedar olduğu veya hüküm ve tasarrufunun bulunduğu taşınmazlarla ilgili satışına veya kiralanmasına yönelik rapor oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK

Beşinci gündem maddesinde Döngelli Mahallesi 110 Ada 1 nolu taşınmazın Sultan Orhan Vakfı’na bağışlanması oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Altıncı gündem maddesinde görüşülen Namazgah Rekreasyon alanı askı ilanı itirazlarının değerlendirilmesi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi. Yedinci gündem maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması hakkındaki yazısı oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 

ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAKIŞIR BİR YERE VERİLSİN

Gündem maddelerinin bitmesinin ardından MHP ve CHP grubu, geçtiğimiz günlerde Tunceli’de şehit düşen Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in isminin Kandıra’da unvanına ve ismine yakışır bir yere verilmesi için meclise yazılı önerge sundu.  CHP grubu tarafından verilen bir diğer önergede ise 7 Haziran seçimlerinde AK Parti Kandıra ilçe teşkilatının belediyeye ait araçları seçim çalışmalarında kullandığına yönelik iddialar hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı soruldu. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, soru önergesine yazılı cevap verileceğini açıkladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız