CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BELEDİYE-İŞ'TE İSTİFA DEPREMİ

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Yönetimi’nde istifa depremi yaşandı. Sendikanın yetki konusunda Yargıtay’a itiraz etmesini istemeyen 4 üye istifa etti. Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şubesi ile Hizme

12 Mart 2013 Saat: 15:08
BELEDİYE-İŞ'TE İSTİFA DEPREMİ
BELEDİYE-İŞ'TE İSTİFA DEPREMİ

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Yönetimi’nde istifa depremi yaşandı. Sendikanın yetki konusunda Yargıtay’a itiraz etmesini istemeyen 4 üye istifa etti.

Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şubesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında, Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da kimin yetkili olduğuna ilişkin uzun süredir devam eden tartışmada yeni gelişmeler oldu. Belediye-İş Sendikası geçtiğimiz günlerde yerel mahkemenin verdiği “yetki Hizmet-İş’tedir” kararına itiraz ederek konuyu Yargıtay`a taşıdı. Bu itiraz üzerine konunun 2-3 ay daha uzayacağı tahmin ediliyor.

Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, Büyükşehir Belediyesi ile İSU`nun ayrı iki kurum olduğu iddiasında bulunmuş, Büyükşehir`de de çoğunluğun kendilerinde olduğu söylemişti. Bu iddia üzerine Belediye-İş Sendikası`nın konuyu mahkemeye taşıması sonrasında yaklaşık 15 aydır toplu sözleşme yapılamadı. Toplu sözleşme yapılamaması ise işçiler tarafından büyük tepkiyle karşılanıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir toplantı yapan Belediye-İş Sendikası 1 No`lu Şube Yönetimi’nde de görüş ayrılıkları su yüzüne çıkmıştı. Yönetim Kurulu`nda bulunan başkan Sedat Küçük hariç 4 üye, Belediye-İş Sendikası`nın, yerel mahkemenin verdiği ‘Yetki Hizmet-İş`tedir` kararına itiraz etmesini doğru bulmadıklarını açıklamıştı. Bu üyeler, mahkemenin verdiği kararın doğru olmadığını, belediye işçilerinin itiraz edilmesini istemediğini, bunun mağduriyet yaratacağını belirtmişlerdi.

Belediye-İş Sendikası`nın Yargıtay`a itirazda bulunması sonrası bu dört üye de yönetimden istifa etti. İstifa eden üyelerin isimleri şöyle: İdari sekreteri Hüseyin Sevim, mali sekreter İsmail Özdil, yönetim kurulu üyeleri Murat Umut ve Burak Emre Alp. Belediye-İş Sendikası`nın önümüzdeki hafta, istifa eden üyelerin yerine yeni üyeler atayacağı öğrenildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız