FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.47° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Belediye Başkanlığından Mahalle Temsilciliğine

Değirmendere’de 15 yıl belediye başkanlığı yapan, CHP’nin efsane isimlerinden Ertuğrul Akalın, Gölcük İlçe Örgütü’nün verdiği görevle Yüzbaşılar Mahalle Temsilcisi oldu

30 Mayıs 2016 Saat: 18:16
Belediye Başkanlığından Mahalle Temsilciliğine
Belediye Başkanlığından Mahalle Temsilciliğine

Değirmendere’de 15 yıl belediye başkanlığı yapan, CHP’nin efsane isimlerinden Ertuğrul Akalın, Gölcük İlçe Örgütü’nün verdiği görevle Yüzbaşılar Mahalle Temsilcisi oldu

CHP’de özellikle önemli görevlere gelenlerin partililerine bağlılıklarını ifade etmek için kullandıkları bir söz vardır; “Bu partide mahalle temsilciliği bile yaparım.” Çünkü mahalle temsilciliği partinin en alt kademe yöneticiliğidir. Kongre ya da seçim dönemlerinde partililere seslenerek “Mahalle temsilciği bile yaparım” diyenler arasında sözünü tutan bir isim oldu. O da, Değirmendere eski Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın. 


2004’TE KAYBETMİŞTİ 
1989 ve 1994 seçimlerinde SHP’den, 1999 seçimlerinde ise CHP’den seçime girerek Değirmendere Belediye Başkanı seçilen, yaptığı çalışmalarla adını Türkiye’ye duyuran Ertuğrul Akalın, 2004 seçimlerini ise çok az bir oyla AK Parti’nin adayı Şaban Özer’e karşı kaybetti. Akalın daha sonra Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ın genel müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. Akalın, 2014’te yapılan yerel seçimlerde ise İzmit Belediye Başkan Aday Adayı oldu fakat ön seçimi kaybetti. 


ÖRGÜT GÖREV VERDİ 
Son yerel seçimlerin ardından seçim bölgesi olan Değirmendere’de çalışmalarını sürdüren Ertuğrul Akalın’a Gölcük İlçe Örgütü, Yüzbaşılar Mahalle Temsilciliği görevini verdi. CHP’nin efsane isimlerinden birisi olan Akalın, bu görevi kabul etti ve çalışmalarına başladı. Akalın, bu günlerde ilçe örgütünün çizdiği program çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. 


ÖNEMLİ OLAN CHP 
Mahalle temsilciliği göreviyle ilgili gazetemize değerlendirmede bulunan Akalın, “Bizim için önemli olan yerelde ve genelde CHP’nin iktidar olması. Bu yolda da bize örgütümüz hangi görevi verirse yaparız. Artık 60’lı yaşlardayım. Bu saatten sonra bir ilçeye belediye başkan adayı olmam söz konusu değil. Bu yüzden partide mahalle temsilcili olarak çalışmaya devam edeceğim. Bana verilen bu görevle guru duyuyorum. Mahalle temsilciliğinin önemli bir sorumluluk olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız