FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.47° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

BBP özür bekliyor

17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Av.Şeref Gönenli; depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

16 Ağustos 2014 Saat: 11:14
BBP özür bekliyor
BBP özür bekliyor

17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Av.Şeref Gönenli; depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Gönenli; yaşanan acılardan ders alınmadığını dile getirdi, “Bugün gelinen süreçte; hala yapı denetimlerinin gereği gibi olmadığını üzülerek görüyoruz. Denetimler, kayıt ve belge üzerinde kalmaktadır. Kentsel dönüşüm projeleri ise Rantsal Dönüşüm kapısı haline gelmiştir. Bu konuda yapılan eleştiri ve öneriler ise; muhalefet yapma suçlamasıyla karşılaşmaktadır. Bu konuda sadece siyasilere değil, sivil toplum örgütlerine, eğitimcilere ve vatandaşlarımıza da görev düşüyor. Denetimlerin gereği gibi yapılması için toplumsal bilincin gelişmesine ihtiyacımız var.” dedi.

SOMA ASKIDA KALDI

Soma faciasına dikkat çeken Gönenli, “Soma faciasından etkilenen ailelerin zararları giderilmemiştir. Seçim yatırımı olarak öngörülen yardımlar da TBMM’nin tatile girmesiyle askıda kalmıştır. Madenlerde yaşam odaları yapılması teklifi ise iktidar partisinin oylarıyla reddedilmiştir. Bu yanlışları dile getirenler ise planlı bir şekilde linç kampanyasına hedef olmaktadır. Biz her zamanki gibi doğru ve yanlış gördüklerimizi anlatmaktan kaçınmayacağız. Doğru kimden gelirse destek oluruz, yanlış kimden gelirse tüm varlığımızla karşı dururuz.” dedi. Gönenli, Alperen Ocakları Başkanı olduğu iddia edilen kişiye yapılan rozet takma töreniyle ilgili AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’ten özür beklediklerini hatırlattı, bir hafta geçmesine rağmen bu özrün gerçekleşmediğini aktardı. Gönenli, Türkiye’nin hukuk devleti olma özelliğini de gün geçtikçe kaybettiğine dikkat çekti, “Bugün, güçlüysen hakkını savunursun inancı hakim olmuş durumdadır. Bunun suçlusunu ya da sorumlusunu aramak yerine, bir an önce güçsüzün dahi hakkını arayabileceği düzenlemeler yapılmalıdır. En çok hukuka bağlı kalması gerekenler de gücü elinde bulunduranlardır.” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız