FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Bayramlaşmada Gelenek Bozulmadı

Kocaeli’de sembol hale gelen ve Kent Konseyi tarafından organize edilen Kocaeli Kent Bayramlaşması’nın 25’incisi, dün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi

5 Temmuz 2016 Saat: 18:08
Bayramlaşmada Gelenek Bozulmadı
Bayramlaşmada Gelenek Bozulmadı

Kocaeli’de sembol hale gelen ve Kent Konseyi tarafından organize edilen Kocaeli Kent Bayramlaşması’nın 25’incisi, dün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi

Kocaeli’de sembol hale gelen ve Kent Konseyi tarafından organize edilen 25. Kocaeli Kent Bayramlaşması Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kent Bayramlaşması’na Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz ve Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DP GİK üyesi Murat Aydoğdu, DYP eski milletvekili İsmail Kalkandelen, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve yüzlerce vatandaş katıldı.


FARKLILIKLAR KAZANCIMIZ
Bayramlaşma töreninin açılışında konuşan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Göktürk, “Kent Bayramlaşması’na katılarak burayı neşelendiren herkesi selamlıyorum. Bugün 25.’sini gerçekleştirdiğimiz geleneksel kent bayramlaşmasının diğer şehirlere örnek olduğunu görmekten kıvanç duyuyoruz. Kent bayramlaşması Kocaeli’nde farklı düşüncelere mensup herkesi bir araya getiren bir ortam. Kocaeli’nde ülkemizin her yöresinden insanlarla buluşarak farklılıklarımız kazancımızdır diyoruz” dedi.

 

ARKALARINDA GÜÇLER VAR

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “Bayram bizim medeniyet dünyamızda sevgi demek, huzur demek. O yüzden bugün sevinçliyiz. Bir taraftan ülkemizin başına dert olan terör olaylarından dolayı da üzülüyoruz. Ama asla ve asla yıkılmıyoruz. Umutsuz değiliz. Bu mikrobu sağlam bünye bu birlik beraberlik atacak. Bunun ilacı beraber yürüyüşümüz. Mücadele ettiğimiz 3-5 tane çapulcu değil. Onların arkasında büyük güçler var.  Bizim ülkemizi kıskanan güçler onlara destek veriyorlar” diye konuştu.


SEFERBERLİK YAPILDI
Kent bayramlaşması için STK’ların seferberlik ilan ettiğini belirten Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Kent Bayramlaşması’nın coşkusu içinde rabbimden bizi tekrar güzel bayramlarda buluşturmasını diliyorum. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bizim en büyük zenginliğimiz birlik ve beraberliğimiz. Bizler kimsesizlerin kimsesi olduk. Yerel yönetimlerimiz, STK’larımız, vakıflarımız adeta bir seferberlik yaptılar” şeklinde konuştu.

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü bayramlaşma sırasında bir süre sohbet etti

  

ÖRNEK ALINAN PROGRAM

Son olarak konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Bu organizasyonu 25 keredir yapan Kocaeli Kent Konseyi’ne teşekkür ediyorum. Artık bu organizasyon örnek hale geldi. Bugün ayrıca Kocaeli’nden sınırda nöbet tutan Mehmetçiğimizin de bayramını kutluyorum. Bugün Kocaeli’nden tüm şehit ailelerimizin bayramını tebrik ediyorum. Bu toprakları bize ebedi vatan kılmak için hayatlarını seve seve veren şehitlerimizin mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.


DİZ ÇÖKTÜREMEZLER

Türkiye’nin birlik ve beraberliği bozulmadığı sürece bu ülkeye kimsenin diz çöktüremeyeceğini ifade eden Bakan Işık, “Bir taraftan terörle mücadele ederken bir taraftan da terörü meydana getiren bataklığın kurutulması çok önemli. Kendini bu topraklara ait hisseden herkes için önemli şey birlik ve beraberlik. Eğer bizim birlik ve beraberliğimiz bozulmazsa hiçbir tehdit Türkiye’ye diz çöktüremez. Kocaeli’nin bu birlik ve beraberliği Türkiye’nin tarihi bir yansımasıdır. Şehrimizi geleceğe taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bayramın bütün insanlık için kurtuluşa vesile olmasını diliyorum. Tüm halkımızın bayramını kutluyorum” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından tüm davetlilere etli pilav ikram edildi.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız