FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu22° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Baykal'dan Başbakan'a Kaset Yanıtı: Aydınlatmak Senin Görevin

CHP'li Deniz Baykal, Erdoğan'ın "Seni dinleyenlerin, gözetleyenlerin bunlar olduğunu anlamıyorsan siyasi geçmişine yazıklar olsun." sözlerine yanıt verdi.

8 Ağustos 2014 Saat: 17:02
Baykal'dan Başbakan'a Kaset Yanıtı: Aydınlatmak Senin Görevin
Baykal'dan Başbakan'a Kaset Yanıtı: Aydınlatmak Senin Görevin

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Erdoğan'ın, "Seni dinleyenlerin, gözetleyenlerin de bunlar olduğunu hala anlamıyorsan siyasi geçmişine yazıklar olsun" şeklindeki sözlerine "Ne yazık ki 4 yıldır bu komplonun aydınlatılması sağlanamamıştır. Bu görev öncelikle Sayın Başbakanındır." yanıt verdi.

BAYKAL'DAN ERDOĞAN'A YANIT

Baykal yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Seni dinleyenlerin, gözetleyenlerin de bunlar olduğunu hala anlamıyorsan siyasi geçmişine yazıklar olsun" şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

Baykal, "Sayın Başbakan, bir süredir ısrarla kaset komplosu konusunda benim bir açıklama yapmamı ve komployu yapanların "onlar' olduğunu benim de söylememi istiyor. Ne yazık ki 4 yıldır, bu komplonun aydınlatılması sağlanamamıştır. Bu görev öncelikle Sayın Başbakanındır" dedi.

6 KRİTİK SORU

Sorunun komplo tertibini kimlerin uyguladığından ibaret olmadığını da belirten Baykal şöyle devam etti: "Onlara komplo tertiplenmesi talimatını kimler vermiştir? Devletin en hassas kurumları en yukarı düzeyden talimat alarak bu olayın içinde yer almışlar mıdır? Düzenlenen komplonun yayınlanması talimatını kim vermiştir? Yayınlayanlara bu talimatı hangi devlet kurum yetkilisi vermiştir? Bu komplonun, yayınlanmasından sonra bu aşağılık tezgâhın siyasi istismarını kimler miting meydanlarında yapmıştır? Yarın, en yukarı siyasi düzeyden en hassas kurum yetkilisine talimat verildiğini ortaya koyan dinlemeler, görüntüler ortaya çıkarsa ne olacaktır? Sayın Başbakan bu konunun önemini kavramış gözüküyor. O nedenle ısrarla kendi tezini herkese dayatmaya çalışıyor. Ama benim siyasi deneyimlerim, yaşadıklarım, gördüklerim, gerçeğin, gerçeğin tümünün dışında hiçbir şeyin beni ikna etmesine izin vermiyor."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız