KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu18.37° C / 20° C

parçalı az bulutlu

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Siyaset

Batının İki Yüzlü, Sipariş Raporları

15 Temmuz Gecesi tüm Dünya'ya demokrasi ve kahramanlık dersi veren Türk'lerin cesur yüzünü gören Batı ne yapacağını şaşırmış bir şekilde farklı yollarla Türkiye'yi zayıf göstermeye, yaralamaya gayret ediyor.

11 Ağustos 2016 Saat: 12:04
Batının İki Yüzlü, Sipariş Raporları
Batının İki Yüzlü, Sipariş Raporları

Batı gün geçmiyor ki Orta Doğu, Asya, Uzak Doğu ülkeleri ile ilgili bir rapor paylaşmasın,hazırlamasın.Bu raporların hepsinde aslında temel amaç belli, bu yolla buradaki ülkeleri karalamak, güçsüz bırakmak.Bu raporlar kimi zaman Ekonomik değerlendirmeler, kimi zaman siyasi raporlar, kimi zaman insan hakları maskeli raporlar, kimi zaman ırkçılık,inanç raporları olarak karşımıza çıkıyor.

Bir bakmışşınız kafalarına esmiş hiç bir ekonomik veriye dayandırmadan kredi notumuzu düşürmüşler...

Bir bakmışsınız ırkçılıkla, inanç özgürlüklerine saldırılarla suçlanmışsınız.Yalan dolan işleri , uydurma raporları pek çok defa deşifrede olsa, aynı yüzsüz tavırlarıyla bu uydurma raporlara her gün bir yenisini ekleyerek devam etmekteler.Öyle ki bazen bir ülke için yazılan raporda, başka bir ülkede çekilmiş videoları,resimleri kullanacak kadar yüzsüzlük yapabiliyorlar.

Düzmece, kurgulanmış resimlerle,videolarla hazırlanan raporların gerçek yüzü ortaya çıktığında bir bakıyosun bu raporu hazırlayan kuruluştan tık yok, suspus olmuş, sanki hiç böyle bir rapor hazırlamamış muhteremler...

Ey batı gözünüzün önünde, ön bahçenizde milyonlarca insan Sırplar tarafından katledilirken yüzlerce döküman, videolar, resimler varken nerdeydi sizin bu düzmece raporcularınız...

Avrupa'da yüzlerce ırkçı olaylar olurken, Avrupanın göbeğinde yeri gelir bir türk, bir ortadoğulu , faşist bir Avrupa'lı tarafından darp edilirken, evi kundaklanırken, işyerine zarar verilirken nerde kalır bu raportör kurluşlarınız, bir anda görmez, duymaz olurlar.

ABD'de zencilere, yerlilere yıllardır işkence eden, elini cebine atan zenciyi bir an düşünmeden vuran polisleri hiç mi görmez bu raportörler....

Bu kadar olay yaşanırken batıda bir tane mi rapor açıklanmaz ,bir veri konmaz ortaya...

Hemen ardından yalan dolan, konuyu ört bas edicek kapatıcak iki açıklama ,vay efendim oldu bitti.

Türkiye bu çakma, dümenci raportörlere, raporun nasıl yapıldığını, gerçek raporların, gerçek verilerle,tarafsız, evrensel insani değerlere dayandırılarak nasıl yapılacağını gösterecek güçtedir...Artık Batı'da ceryan eden her türlü durumda raporlar hazırlanmalı, bu anlamda teknik,kaliteli insan yetiştirmeli, bunun için yeni kurum, kuruluşlar kurulmalı, gerekiyorsa bunu Dünya'da hala insani değerlere sahip diğer Dünya ülkeleri ile birlikte yapmalıdır.

Bunlar meydanı boş buldukça her gün bir düzmece raporla bol keseden atıp tutmaya devam ediyorlar.

Düşmanın silahı ile silahlanmak bizim için çok önemli bir sözdür ve bunun gereğini Türkiye yapabilecek yetenek ve kabiliyete sahiptir.Yeter ki ortaya bu yönde bir irade koymaya başlasın...

Türkiye, Kahraman Türk  Milleti 15 Temmuz Gecesi gerçek Demokrasinin, özgürlüklerin yegane sahibi olduğunu kanlı,ağır bir bedel ödeyerek tüm Dünyaya göstermiştir.Türk Milleti Demokrasiye, Özgürlüklerine, Bağımsızlığına bağlılığını kanıyla, canıyla, tüm varlığını ortaya koyarak tartışmasız bir şekilde ispat etmiştir.

Batı Türkiye'ye Demokrasi, Özgürlük, Evrensel İnsani Değerler hakkında ders verecek,nutuk atacak durumda değildir, bu  Batı'nın böyle bir haddi de olamaz. Ancak Bizim onlara öğretecek çok şeyimiz olduğu ortada inşallah bundan sonra Türkiye bunu da yapacaktır.

Bütün bunları niye söyüyoruz;

ABD Dış İşleri Bakanlığı Uluslarası Din Özgürlüğü Raparunu yayınlamış, durmuş durmuş beyzadeler bugüne denk getirmişler bu raporu.Tabiri caizse affınıza sığınarak ' Ya Yersen' .

Vay efendim Türkiye’de Müslüman olmayanlar fiziksel şiddete ve tehditlere maruz kalıyormuş,

Vay efendim alevi, sunni ayrımı yapılıyormuş,

Yemezler kardeşim hele bu saatten sonra hiç yemezler...

Biz uzayda yaşıyoruz heralde Türkiye'de böyle şeyler oluyor, her ne hikmetse biz haberciler birine denk gelmiyoruz,duymuyoruz,bilmiyoruz elin oğlu taaa ABD'den bunları görüyor dedim ya 'Ya Yersen'

Kocaeli'de gözümüzün önünde Büyük Şehir Belediye'mizin Alevi vatandaşlarımız için yaptığı etkinlikler, harcadığı bütçeye her yıl tanık oluyoruz biz ve aynı örnekler Tüm Türkiye'de her yıl defalarca tekrar ediliyor.

Biz bunların artık neden yazıldığını, bu raporların neden gerçek olmadığını, neye hizmet ettiğini çok net görüyoruz sayın beyzadeler...Bu saatten sonra yemezler...

Bu milleti bölmeye,işgal etmeye çalışan hainleri içinizde nasıl beslediğinizde gözler önündedir.

Fetö'cülerle Beyaz Saray'da kol kola verdiğiniz pozlar ,ABD'nin başkanından, bakanlarına kadar yüz yüze, gül güle pozlar daha dün tüm medyaya servis edildi.Sonrada rapor yazacaksınız Türkiye'yi itibarsızlaştırmaya, güçsüz bırakmaya çalışacaksınız.Unuttuğunuz bir şey var biz Hakka inan bir milletiz ve gün gelecek tarih bu iki yüzlülüğün hesabını sizlere soracak.

Bu millet Alevi'si,Sunni'si,Türk'ü,Kürt'ü,Laz'ı,Çerkez'i,Gürcü'sü,bu topraklarda yaşayan gayri müslimleri, Ataist'i, Kominist'i birdir, beraberdir.Tek Millettir, Tek Bayraktır, Tek Devlettir, Tek Vatandır.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız