CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

“BAŞÖRTÜSÜ KALKSIN SESİMİZE KULAK VERİN ARTIK”

Eğitim Bir Sen Kocaeli şubesi üyeleri İzmit Anadolu İmam Hatip önünde bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamada kadın çalışanlara başörtüsü yasağı getiren çağdışı yönetmenliği tanımadıklarını ifade e

2 Ocak 2013 Saat: 15:31
“BAŞÖRTÜSÜ KALKSIN SESİMİZE KULAK VERİN ARTIK”
“BAŞÖRTÜSÜ KALKSIN SESİMİZE KULAK VERİN ARTIK”

Eğitim Bir Sen Kocaeli şubesi üyeleri İzmit Anadolu İmam Hatip önünde bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamada kadın çalışanlara başörtüsü yasağı getiren çağdışı yönetmenliği tanımadıklarını ifade ederek sivil itaatsizlik sergileyerek derslere sivil girdi.

Eğitim Bir Sen Kocaeli şubesi üyeleri derslere sivil girdi. İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesinin önünde toplanan üyeler adına Kocaeli Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu bir basın açıklaması düzenledi. Keleşoğlu, açıklamadan önce kadın öğretmenlere şal dağıttı.Keleşoğlu, açıklamasında sendika olarak ülke genelinde sivil itaatsizlik eylemi düzenlediklerini belirtti.Keleşoğlu, başörtüsü yasağı getiren darbe döneminin ürünü yasağı istemediklerini haykırdıklarını belirtti.Başörtüsü yasağının tamamen kaldırılmasını isteyen Keleşoğlu, taleplerine artık kulak verilmesini istedi.Dışarıda basın açıklaması yapan öğretmenlerine öğrencilerde camlara çıkarak destek verdi. Basın açıklamasının ardından öğretmenler sivil bir şekilde derslere girdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız