FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.46° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Baskılar Nedeniyle İstifa Etti

1977 yılında kurulan ve 95 üyesi olan Kocaeli Asayiş ve Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin tek adaylı kongresinde başkan, Ayhan Kılıç oldu. Mevcut Başkan Ragıp Yazıcıoğlu baskılar nedeniyle istifa ettiğini aç

11 Mayıs 2015 Saat: 13:23
Baskılar Nedeniyle İstifa Etti
Baskılar Nedeniyle İstifa Etti

1977 yılında kurulan ve 95 üyesi olan Kocaeli Asayiş ve Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin tek adaylı kongresinde başkan, Ayhan Kılıç oldu. Mevcut Başkan Ragıp Yazıcıoğlu baskılar nedeniyle istifa ettiğini açıkladı

Kocaeli Asayiş ve Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin kongresi, İzmit Polisevi’nde gerçekleştirildi. Derneğin 20 senelik başkanı Ragıp Yazıcıoğlu’nun aday olmadığı kongrede Ayhan Kılıç başkan seçildi. Geçtiğimiz hafta toplanan kongre çoğunluk sayısına ulaşamadığı için ertelenmişti. Yapılan kongrede ise Ayhan Kılıç derneğin yeni başkanı oldu. 1977 yılında kurulan derneğin 95 üyesi bulunuyor.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Asayiş ve Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin kongresi divan seçimi ile başladı. Divan başkanlığında Erol Kolaylı seçilirken katip üyeliklere ise Bülent Taflıoğlu ve Lokman Kılıç seçildi. Yazıcıoğlu derneğin, canını dişine takarak gece gündüz demeden çalışan polislere yönelik destek verme ve hizmet etme amaçlı kurulduğunu ifade ederek, “Bugüne kadar görev yapmış bütün il emniyet müdürlerimiz ile koordineli bir şekilde çalıştık. Zaman zaman müfettişler geldi. Ama Allah’a şükür alnımız açık başımız diktir. Daha önce Kocaeli’de görev yapmış eski il emniyet müdürlerimize de teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

BASKILAR NEDENİYLE

Derneğin önemli faaliyetlerini sıralayan mevcut başkan Yazıcıoğlu, bugüne kadar emniyete toplamda 100 araç edindirdiklerini ifade etti. Hereke’ye turizm karakolu, Derince’ye polis karakolu ve Emniyet Müdürlüğü’nün nizamiye olarak adlandırılan giriş kapısının daha güvenli ve modern hale getirilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ragıp Yazıcıoğlu, derneğin bundan sonraki süreçte de aktif olarak çalışmalarını sürdüreceğini sözlerine ekleyerek başkanlıktan il emniyet müdürlüğünden gelen baskılar nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Derneğin 20 yıllık başkanlığını yapan Ragıp Yazıcıoğlu’na teşekkür ederek sözlerine başlayan Ayhan Kılıç, “Bildiğiniz gibi derneğimizin bazı öncelikli faaliyetleri vardır. Derneğimizin bazı gelirleri de mevcuttur. Bu faaliyetlerin yapılmasında karşılıksız bir gönül hizmeti mevcuttur. Yine aynı şekilde derneğimizin çeşitli etkinlikleri olmuştur. Bu etkinlikler yönetim kurulumuz ile yine devam ettirilecektir” dedi.

 

OTOMOBİL HEDİYE ETTİ

Derneğe bir kurumsal kimlik kazandırmak için çalışmalara başlayacaklarını söyleyen Kılıç, “Yakın zamanda derneğimize ve Kocaeli emniyetine yakışır bir yeri derneğimize kazandıracağız. Kocaeli emniyetinin bütün araç gereç ve ihtiyaçlarını karşılama konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu bir hizmet yarışıdır. Belki Ragıp başkan kadar 20 yıl yapamayacağız ama elimizden geldiği sürece bu işin başındayız” dedi. Kılıç ayrıca göreve gelir gelmez derneğe bir otomobil armağan etti.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız