FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu18° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Başkanlık Sistemine İhtiyacımız Var

Üniversite öğrencileri ile bir araya geldiği toplantıda konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Yahya Coşkun, “Türkiye artık sınırlarının dışına bakabilecek yeni bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Bu yeni sistem de başkanlık sistemidir

8 Mayıs 2015 Saat: 15:34
Başkanlık Sistemine İhtiyacımız Var
Başkanlık Sistemine İhtiyacımız Var

Üniversite öğrencileri ile bir araya geldiği toplantıda konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Yahya Coşkun, “Türkiye artık sınırlarının dışına bakabilecek yeni bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Bu yeni sistem de başkanlık sistemidir” dedi

AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Yahya Coşkun, Kandıra İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Kandıra Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile bir araya geldi. Programa Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ölmez ve yönetimi de katılım sağladı. 


GENÇLERDEN DESTEK İSTEDİ
Programda ilk olarak konuşma yapan İlçe Başkanı Yunus Özder, genç neslin artık babadan görme siyaset yapmadığına değindi ve AK Parti istikrarının devam etmesi için gençlerden destek istedi. AK Parti’nin Türkiye’de ve Kandıra’da yaptığı hizmetlerden bahseden Özder, başkanlık sistemine de değindi ve ülkenin menfaatine olacağını söylediği sistemin muhalefetin neden desteklemediğini anlattı. Özder, “Diğer ülkelerde halkın ve ülkenin menfaatine bir karar alınacaksa muhalefette iktidara destek verir. Fakat bizim ülkemizde bu hiçbir zaman görülmedi. Başkanlık sistemi ile bir başarı yakalanacak ve bu AK Parti’ye mal edilecek diye muhalefet bir araya gelmiyor” dedi.


YANLIŞ YOLLARA SAPMAYIN
Ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Ünal Köken, “Bu mücadele bir bayrak yarışıdır. Bizden sonra yerimize geçecek olan sizlerin iyi yetişmesi çok önemli. Bu ülkenin yüzde 60’ı gençlerden oluşuyor ve çok şükür geçmişimizi ve günümüzü çok iyi bilen ve yanlıştan doğrulara yönelen bir gençliğe sahibiz. Türkiye bir yola girdi. Sizde bizimle beraber bu yolda doğru istikamete yürüyün. Yanlış yollara sapmayın. Muhalefetin ektiği nifak tohumlarına kanmayın” ifadelerini kullandı. 


YENİ BİR SİSTEM
Coşkun ise kendisini tanıtarak başladığı konuşmasına, yaptığı çalışmalarından bahsederek devam etti. Türkiye’nin coğrafi yapısının önemi, tarihi mirası ve hedefleri hakkında üniversite öğrencilerine bilgi veren Coşkun, başkanlık sisteminin ülke geleceği açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı. Gençlerden destek isteyen Coşkun, “Türkiye artık sınırlarının dışına bakabilecek yeni bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Bu yeni sistem de başkanlık sistemidir. Biz bu seçimlerde başkanlık sistemi için ve bu sistemi mümkün kılacak anayasa için halkımızdan destek almaya çalışıyoruz. Bu manada bizi en iyi anlayacak olan genç arkadaşlarımızdır. Önümüzdeki seçimlerde sizlerden destek bekliyoruz” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız